Danura Nierada z Fundacji State of Poland.
Danura Nierada z Fundacji State of Poland.

"Sami źle o sobie myślimy, a jesteśmy wspaniałym Narodem"

Redakcja Redakcja Patriotyzm Obserwuj temat Obserwuj notkę 30
Czy pomoc jaką niesiemy uchodźcom z Ukrainy zmieni postrzeganie Polski i Polaków w świecie? Czy taka zmiana jest w ogóle potrzebna? O wizerunku polskiego społeczeństwa i kraju rozmawiamy z Danutą Nieradą, dyrektor kreatywną Fundacji State of Poland.

- Wydaje się, że my sami myślimy o sobie bardzo źle, skoro nasze społeczeństwo wydaje się być tak bardzo zaskoczone tym wielkim odruchem serca i wielką mobilizacją dla uchodźców z Ukrainy - mówi Danuta Nierada, dyrektor kreatywna Fundacji State of Poland. 

Czytaj: Pomagając Ukrainie skoczyliśmy na główkę. "Nie zapominajmy o sobie"

Obejrzyj rozmowę z Danutą Nieradą z Fundacji State Of Poland. 

Cechy narodowe Polaków

Według Danuty Nierady liczy się teraz nasze kombinowanie. Dlaczego? Według Nierady, mimo że kombinowanie uważamy za coś złego, w trudnych czasach ta cecha bardzo się przydaje.

- Nie musimy czekać, aż ktoś inny coś za nas załatwi, tylko bierzemy sprawy w swoje ręce i robimy to sami. To jest właśnie kombinowanie - mówi Nierada. 

Kolejną cechą Polaków, która mimo negatywnych skojarzeń w czasach trudnych sprawia, że czujemy się lepiej, jest narzekanie. 

- Narzekanie jest świetne. Może nie dla tego słuchającego, ale dla osoby, która narzekanie może traktować jako swego rodzaju darmową terapię - kontynuuje Nierada. 

Według Nierady, kiedy szczerze opowiadamy o tym jak się czujemy, nie koloryzując rzeczywistości, i na przykład narzekając  na nieudany weekend, manifestujemy swoją otwartość względem innych, bo "wpuszczamy słuchającego do naszego świata".

Fundacja State of Poland została powołana, by przedstawiać Polskę w nowym, inspirującym i oryginalnym kontekście – jako miejsce atrakcyjne, stymulujące, z własnym, jasno zdefiniowanym i unikalnym charakterem.

Podstawowym celem fundacji jest kreowanie pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki oraz Polski poprzez osiągnięcia w zakresie unikalnych produktów, innowacji, technologii, myśli społecznej, kultury, sztuki, historii oraz tradycji, zarówno w kraju jak i w skali międzynarodowej.


Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj30 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo