Fot. ©️Soazig de la Moissonnière / Présidence de la République
Fot. ©️Soazig de la Moissonnière / Présidence de la République

Co się stało z Emmanuelem Macronem? Nigdy tak nie wyglądał

Redakcja Redakcja Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 84
Francuzi są zaniepokojeni najnowszymi zdjęciami Emmanuela Macrona. Znany z nienagannego wyglądu i eleganckich garniturów prezydent Francji pokazał się w Pałacu Elizejskim nieogolony, nieuczesany i ubrany w dresową bluzę.

Prezydent Francji w bluzie i jeansach

Soazig de la Moissonnière, fotograf Emmanuela Macrona, udostępniła zdjęcia na swoim koncie na Instagramie. Widać na nich, że Emmanuel Macron ma zmęczone oczy i ubrany jest inaczej niż zwykle. To wywołało masę spekulacji.

Najpierw widzimy ujęcie wykonane z bliska i widać na nim skupione i zmęczone oczy. Dalej widzimy go w czarnej bluzie z kapturem, nieogolonego i stojącego przed stosem papierów. Na kolejnym zdjęciu Emmanuel Macron pojawia się z profilu, ale jego wzrok jest zaniepokojony. Poniżej możemy odkryć, że tak naprawdę jest ubrany bluzę z kapturem i dżinsy.

Zdjęcia te według jednych mają pokazać, że prezydent Francji bardzo przejmuje się tym, co dzieje się na świecie i bardzo dużo pracuje na rzecz swojego kraju i Europy.

Już raz bowiem wystąpił w dresie.


Macron chce być jak Zełenski?

Inni uważają, że poprzez zmianę stylu Emmanuel Macron chce się upodobnić do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który w momencie wybuchu wojny porzucił garnitury na rzecz wojskowych podkoszulków i polarów. Zełenski jest uwielbiany przez swoich rodaków, a więc i prezydent Francji chce poprawić sobie sondaże pozując na "zwykłego faceta" przed zbliżającą się kolejną kampanią.


Elitarna bluza Macrona

Ale bluza, którą ma na sobie Macron podczas ostatniej sesji to nie dresówka z sieciówki.

To bluza Air Spatrooper Commando nr 10, jednostki sił specjalnych Sił Powietrznych. Siły specjalne CPA 10 są przydzielone do bazy lotniczej Orlean-Bricy w Loiret. Misją tych żołnierzy jest działanie w sprawach wywiadu, rozpoznania specjalnego oraz prowadzenie operacji komandosów.

Komandosi tej elitarnej jednostki uczestniczą w operacjach antyterrorystycznych, uwalnianiu zakładników, ewakuacji obywateli lub przechwytywania celów o dużej wartości. Mottem tej jednostki armii francuskiej jest "Być jak orzeł".

Logo (to, które widać na bluzie prezydenta) przedstawia spadochroniarza widzianego z ziemi, wspartego na spadochronie, zwieńczonego gwiazdą. Całość umieszczona jest na niebieskim okręgu otoczonym złotym półksiężycem, przywołującym początki komandosów powietrznych w Algierze.

Zdjęcia "smutnego" Macrona

Soazig de la Moissonnière udostępnia w mediach społecznościowych zdjęcia prezydenta republiki. Została jego oficjalnym fotografem w maju 2017 roku, kiedy został wybrany na głowę Francji. 

To ona jest również autorką zdjęć "smutnego" Emmanuela Macrona, które ostatnio chętnie przerabiane są na memy (fot. nr 6)

Emmanuel Macron weźmie dziś udział w debacie kandydatów na prezydenta transmitowanej na kanale TF1.

ja

Czytaj także:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka