Jeden z największych superjachtów na świecie należy do Putina? Są nowe fakty

YouTube/Алексей Навальный
YouTube/Алексей Навальный
Właściciel jednego z największych superjachtów to Putin? Sprawa jest owiana tajemnicą i od lat nie da się ustalić, do kogo należy warta 700 mln dolarów łódź. Zespół Aleksieja Nawalnego dokopał się jednak do faktów, które wskazują, że właścicielem luksusowego statku jest właśnie prezydent Rosji.

Zespół więzionego rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego dokopał się do listy załogi superjachtu "Scheherazade" (Szeherezada). Okazuje się, że całą załogę z wyjątkiem kapitana stanowią Rosjanie. I to nie byle kto, bo członkowie FSO Federalnej Służby Ochrony Rosji.

Putin właścicielem tajemniczego jachtu?

Właściciel superjachtu "Scheherazade" od lat pozostaje nieznany. Aktywiści współpracujący z Aleksiejem Nawalnym twierdzą jednak, że na pokładzie statku znajdują się członkowie rosyjskiej agencji państwowej FSO, których zadaniem jest m.in. ochrona prezydenta.

Aby to udowodnić, dziennikarka śledcza Marija Pewczich i działacz antykorupcyjny Gieorgij Alburow opublikowali na YouTubie materiał wideo, w którym krok po kroku odsłaniają kolejne fakty świadczące o tym, że właścicielem zacumowanego u wybrzeży Carrary we Włoszech jest właśnie Putin.


WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka