Jen Psaki z prawej i jej następczyni Karine Jean-Pierre, fot. PAP/ EPA/MICHAEL REYNOLDS
Jen Psaki z prawej i jej następczyni Karine Jean-Pierre, fot. PAP/ EPA/MICHAEL REYNOLDS

Jen Psaki odchodzi z Białego Domu

Redakcja Redakcja USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Sekretarz prasowa Białego Domu Jen Psaki odejdzie ze stanowiska 13 maja - poinformował prezydent USA Joe Biden. Zastąpi ją jej dotychczasowa zastępczyni Karine Jean-Pierre.

Psaki pójdzie do telewizji?

"Jen Psaki ustanowiła standard dla powrotu do godności, szacunku i dobrych manier w sali prasowej Białego Domu" - powiedział Biden w opublikowanym oświadczeniu.

Psaki pełniła swoją funkcję od początku prezydentury Bidena w styczniu 2021 r. i była znana m.in. ze słownych potyczek z korespondentami telewizji Fox News. Wcześniej była też dyrektorką ds. komunikacji w Białym Domu podczas kadencji prezydenta Baracka Obamy i rzeczniczką Departamentu Stanu. Jej odejście z funkcji było spodziewane od miesięcy, a jeszcze w ubiegłym roku media podawały, że planuje przenieść się do telewizji informacyjnej MSNBC, gdzie ma prowadzić własny program.

Polecamy: Powariowali z tym Franciszkiem

Kim jest Karine Jean-Perre

Jean-Pierre to dotychczasowa zastępczyni Psaki i wieloletnia doradczyni Bidena, pełniącą różne role w kampanii prezydenckiej, a także w biurze wiceprezydenta.

"(Pierwsza dama) Jill (Biden) i ja od dawna znamy i szanujemy Karine, będzie ona silnym głosem mówiącym w moim imieniu i w imieniu tej administracji" - napisał Biden.

Biały Dom ogłosił również powrót Anity Dunn do roli starszej doradczyni prezydenta. Dunn sprawowała tę funkcję do sierpnia ub.r.

ja

Czytaj także:

Putin przeprosił premiera Izraela za antysemickie wypowiedzi Ławrowa
Wywiad USA pomagał w zatopieniu krążownika "Moskwa"
O co chodzi z papieżem Franciszkiem i jego stosunkiem do wojny? "Nowa normalność"
Znany aktor przyłapany na gorącym uczynku. Bezczelnie palił śmieci

Obejrzyj: Marek Magierowski, czarnym koniem wyborów prezydenckich?


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka