Znany aktor przyłapany na gorącym uczynku. Bezczelnie palił śmieci

Cezary Żak został przyłapany przez fotoreporterów jak na swojej działce wypalał śmieci, wśród nich były m.in. styropian, plastik czy folię. Fot. Facebook/Cezary Żak
Cezary Żak został przyłapany przez fotoreporterów jak na swojej działce wypalał śmieci, wśród nich były m.in. styropian, plastik czy folię. Fot. Facebook/Cezary Żak
Cezary Żak został przyłapany przez fotoreporterów, gdy na swojej działce wypalał śmieci. Wśród nich był plastik i folia. Czyn popularnego aktora wywołał złość wśród wielu jego fanów, tym bardziej, że tak wiele miejsca poświęca się dyskusji o ochronie naszej planety.

Cezary Żak tegoroczną majówkę spędzał na Mazurach w swojej niedawno kupionej posiadłości. Aktor chciał podczas urlopu posprzątać na swojej działce i zabrał się za palenie odpadów. Pech jednak chciał, że czyn Żaka został sfotografowany przez fotoreporterów.

Wściekli sąsiedzi i oburzeni fani

Cezary Żak wypalając śmieci bardzo zadymił całą okolice wokół jego działki. Sąsiedzi, z którymi rozmawiał "Super Express", nie szczędzili ostrych słów pod adresem aktora. Mają mu za złe, że zaśmieca środowisko, zanieczyszczając powietrze. 

– Wrzucał do ognia styropian, plastiki, folie i wiele innych odpadków, które powinien posegregowane oddać do utylizacji. Dym i smród były nie do wytrzymania. Żak palił śmieci przez około godzinę – oburzał się jeden z sąsiadów aktora. 

Zachowanie Żaka rozwścieczyło nie tylko okolicznych mieszkańców,  ale też wielu jego fanów. Zarzucili mu m.in. "brak elementarnej wiedzy", a także stwierdzili, że Żak to... okropny, egoistyczny człowiek. 

Nie odbyło się również bez komentarzy nawiązujących do fabuły "Rancza", z którego aktora kojarzy większa część widowni.

– Czyli jednak to proboszcz kazał Michałowej palić plastik... – napisał jeden z widzów serialu.

Przeprosiny w nawiązaniu do Biblii 

Cezary Żak za swoje zachowanie postanowił przeprosić. Swoje przeprosiny zamieścił na Facebooku, gdzie użył cytatu z Ewangelii św. Jana - "Który z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem".

Do swojego wytłumaczenia dołączył również zdjęcie, na którym wciela się w rolę Pawła Kozioła, czyli w postać wójta z "Rancza".
Dodajmy, że w Polsce wypalanie śmieci jest nielegalne i karane. Zgodnie z art. 191 ustawy o odpadach za takie zachowanie grozi mandat w wysokości do 500 złotych, kara grzywny w wysokości do 5000 zł, a nawet areszt.

Sprawą Cezarego Żaka zajął się Jacek Ozdoba z Ministerstwa Klimatu i Środowiska, który złożył zawiadomienie w tej w tej sprawie.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj63 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości