Marek Magierowski. Fot. Twitter
Marek Magierowski. Fot. Twitter

Magierowski z kolejnym niezłym wynikiem. Sporo respondentów go rozpoznaje

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 109
Marka Magierowskiego kojarzy z publicznej aktywności 32 proc. respondentów - wynika z najnowszego sondażu IBRiS. Ciekawe wyniki o potencjalnym kandydacie PiS na prezydenta zaprezentował szef pracowni Marcin Duma.

32 proc. słyszało o kimś takim, jak Marek Magierowski. 19 proc. ankietowanych potrafi bezbłędnie wskazać, kim jest dyplomata. Rozpoznawalność ambasadora RP w Waszyngtonie szacowana jest właśnie na 19 proc. - podaje Duma na podstawie badania IBRiS z 6-7 maja metodą CATI. 

 

Czytaj: Magierowski liderem rankingu. "To początek castingu, który wyłoni kandydata PiS"

- Co ciekawe Marek Magierowski najniższa rozpoznawalność ma w Polsce powiatowej - małych miastach i na wsi. Głównie kojarzą go osoby zamożniejsze, z wyższym wykształceniem. Efektem tego jest niższa rozpoznawalność w elektoracie PiS, a lepsze w opozycyjnym - podał szczegóły Duma. 

Kilka tygodni temu opublikowano sondaż IBSP dla "Stanu Polityki", w którym Magierowski minimalnie pokonał w wirtualnej pierwszej turze prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Na ambasadora Polski w USA zadeklarowało chęć oddania głosu 27,87 proc., natomiast na polityka PO  27,59 proc. pytanych. Nie wiadomo jednak, czy PiS postawi na Magierowskiego w kampanii wyborczej w 2025 roku. 

Zobacz więcej: To będzie czarny koń wyborów prezydenckich? Sensacyjna kandydatura z PiS z dobrym wynikiem

GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj109 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka