Kłopoty obwodu kaliningradzkiego. Putin komentuje

Gubernator obwodu kaliningradzkiego skarży się na trudną sytuację gospodarczą w swoim regionie. Władimir Putin komentuje wypowiedź urzędnika (fot. PAP/EPA)
Gubernator obwodu kaliningradzkiego skarży się na trudną sytuację gospodarczą w swoim regionie. Władimir Putin komentuje wypowiedź urzędnika (fot. PAP/EPA)
Gubernator obwodu kaliningradzkiego Anton Alichanow na antenie telewizji Rossija 24 przyznał, że sytuacja gospodarcza w jego regionie jest trudna w wyniku trwającej na Ukrainie wojny. Na jego słowa zareagował sam Władimir Putin.

Problemy w obwodzie kaliningradzkim

W propagandowej telewizji Rossija 24 wyemitowano materiał, w którym przedstawiono rozmowę Władimira Putina z gubernatorem obwodu kaliningradzkiego Antonem Alichanowem. Skarżył się on na zapaść gospodarczą w jego regionie, której przyczyną jest m. in. wojna na Ukrainie.

Wypowiedź urzędnika została przerwana przez prezydenta Rosji, który uważa, że Alichanow popełnił dwa propagandowe błędy: wojnę nazwał wojną, a także przyznał, że jest ona niekorzystna. Zdaniem Putina "specjalna operacja militarna w Donbasie" nie ma związku z tym, co mówi Alichanow.

Mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego chcą swobodnie wjeżdżać do Polski i krajów UE

Rosjanie zamieszkujący obwód kaliningradzki apelują o możliwość swobodnego wjazdu do państw UE. Chcą oni odwiedzać m. in. Polskę w celu robienia zakupów, w wyniku wzrostu cen i pogarszających się warunków życia w Rosji.


RB


Czytaj dalej

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka