Czego to Rosjanie nie wymyślą. Podmienili nazwę chipsów, żeby i tak brzmiała zachodnio

Chipsy Layc. Ciekawe, jak smakują?
Chipsy Layc. Ciekawe, jak smakują?
Na skutek sankcji po inwazji na Ukrainę, większość znanych marek zachodnich opuściła rosyjski rynek. Rosyjski biznes stara się jednak zrekompensować straty konsumentom i proponuje "podróby" chipsów, coca-coli czy McDonald's.

"Layc" - to nowa nazwa chipsów, sprzedawanych w Rosji. Chodzi oczywiście o "podróbkę" znanym wszystkim chrupków Lay's, które wycofano z kraju agresora. Zwraca uwagę to, że opakowanie, kolorystyka i charakter napisów jest łudząco podobna do amerykańskiego wyrobu. 

 

Czytaj: 

Nie tylko chipsy zmieniają nazwę 

Oprócz tej przekąski, na sklepowych półkach można znaleźć odpowiedniki znanych napojów - coca-coli i fanty. Ochakovo - rosyjski producent napojów - niedawno wypuścił na rynek CoolColę. Choć firma zachwala produkt, to klienci w sieci często narzekają na brak odpowiedniej słodkości i musującego smaku. Fanta to w Rosji "Fancy", natomiast podróbkę Sprite'a nazwano "Street".

Putin opuści Kreml. Oto cel pierwszej podróży zagranicznej po rozpoczęciu inwazji

W maju rosyjscy wielbiciele fast-foodów przeżyli szok, gdy musieli zjeść ostatnią porcję frytek lub hamburgerów w zamykającej usługi sieci McDonald's. Po kilku tygodniach oligarcha Alexander Govor odkupił sieć placówek i teraz pieczę nad nimi sprawuje spółka "Vkusno i tochka", czyli "Smaczne i kropka". Firma złożyła już wniosek o zgodę na zastąpienie popularnych nazw produktów lodów i hamburgerów. Planuje w ciągu kilku lat rozbudować się o 1000 restauracji w całej Rosji. 

GW

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka