Brawurowa akcja Ukraińców. Zniszczyli wyrzutnie rakiet Uragan, jest nagranie z operacji

Drony są niezwykle przydatne Ukrainie w trakcie wojny.
Drony są niezwykle przydatne Ukrainie w trakcie wojny.
Siły zbrojne Ukrainy pochwaliły się w mediach społecznościowych namierzeniem i zniszczeniem kolumny rosyjskiego wroga, który przemieszczał się wraz z systemem wyrzutni rakiet BM-27 Uragan.

Do sukcesu zwiadowczego obrońców kraju doszło na wschodnim froncie. "Żołnierze zdołali wykryć wrogą kolumnę z sześcioma wieloprowadnicowymi wyrzutniami samobieżnymi Uragan, pojazdami transportowo-ładowniczymi, transporterami paliwa, pojazdami do walki z ogniem, nieokreślonymi ciężarówkami z zapasami oraz opancerzonymi pojazdami piechoty" - relacjonują Siły Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy.  

Zobacz: 

Wyrzutnie rakiet zniszczone

Co ważne, akcja z drona pozwoliła zlikwidować m.in. mobilne wyrzutnie rakiet BM-27 Uragan, których Rosjanie używają do bombardowania budynków mieszkalnych. Sprzęt wykorzystywał głównie pociski kalibru 220 mm z zasięgiem do 35-40 kilometrów. 

Na nagraniu widzimy wnikliwą obserwację kolumny okupanta, a następnie efekty w postaci całkowicie zniszczonych pojazdów wroga. 

Drony sprawdzają się na wojnie, a w sieci pełno jest filmików, dokumentujących ich wydatną pomoc w celach zwiadowczych i ofensywnych. Ukraińcy wręcz uwielbiają szczególnie tureckie aparaty o nazwie Bayraktar, na które prowadzone są prywatne zbiórki, żeby wspomóc żołnierzy, walczących z najeźdźcą. 

GW


Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka