Rosjanie szturmują europejski kraj. Miejsca w autokarach wolne dopiero na połowę sierpnia

Rosjanie kupują nie tylko produkty spożywcze, np. sery, ale także artykuły gospodarstwa domowego. fot. Paul Arps, CC BY 2.0
Rosjanie kupują nie tylko produkty spożywcze, np. sery, ale także artykuły gospodarstwa domowego. fot. Paul Arps, CC BY 2.0
Po zniesieniu w lipcu obostrzeń koronawirusowych w ruchu turystycznym przez władze obu krajów, Rosjanie znów, po przeszło dwuletniej przerwie, tłumnie wybierają się na zakupy do Finlandii. Wolne miejsca w autobusach z Petersburga są dopiero na połowę sierpnia – podało w czwartek fińskie radio Yle.

Rosjanie ruszyli na wielkie zakupy. Koniec obostrzeń w ruchu turystycznym Finlandia-Rosja

Rosjanie kupują nie tylko produkty spożywcze, np. sery, ale także artykuły gospodarstwa domowego. Niektóre sprzęty są obecnie tańsze w Finlandii niż w ich ojczyźnie nawet trzykrotnie – pisze z kolei dziennik gospodarczy „Taloussanomat”.

Wielu rosyjskich turystów w związku z zamkniętą przestrzenią powietrzną dla połączeń z Rosji przedostaje się na południe Europy przez Finlandię, skąd podróż jest obecnie tańsza niż np. przez Turcję – dodaje gazeta.

Nie dostrzegamy obecnie żadnych problemów związanych z wojną na Ukrainie czy sankcjami wobec Rosji – przyznają cytowani przez fińskie media rosyjscy turyści.

Niektórzy Finowie udają się do Rosji po tańsze paliwo. Tam litr na stacjach można kupić za mniej niż 1 euro, czyli prawie za jedną trzecią ceny fińskiej. MSZ Finlandii ostrzega jednak swoich obywateli przed wyjazdami do Rosji i zaleca ze względów bezpieczeństwa unikanie wszelkich podróży po tym kraju.

Czytaj dalej:

Waszczykowski: Propozycja Niemiec przejdzie do historii. Całe pokolenia będą się śmiać

Na terrorystów panie grosik wrzuć. Życie w Polsce to sielanka przy „francuskim piekle”?

Generał FSB nie żyje. Kolejny zagadkowy zgon na Kremlu

SW

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka