Trump: Ukraina mogła zrzec się Krymu. Gdybym rządził, Putin by nie zaatakował

Donald Trump udzielił wywiadu dla "The Clay Travis & Buck Sexton Show". Fot. Facebook
Donald Trump udzielił wywiadu dla "The Clay Travis & Buck Sexton Show". Fot. Facebook
Donald Trump w podcaście "The Clay Travis & Buck Sexton Show" ocenił, że Ukraina i Stany Zjednoczone popełniły błąd, przez który niezwykle trudno będzie negocjować z Władimirem Putinem. Według byłego prezydenta USA, Kijów powinien oddać Moskwie Krym albo zagwarantować, że nie zamierza wstępować do NATO.

- Mogli zrezygnować z Krymu. Mogli zrobić coś z NATO, "Ok, nie przystąpimy do NATO" i miałbyś kraj, bo wierzę, że Putin chciał zawrzeć umowę - stwierdził Donald Trump. Według republikanina, Władimir Putin to "świetny negocjator".

- On przyprowadził 200 tysięcy żołnierzy na granicę, żeby negocjować, i nie mógł się dogadać. A teraz nie jestem pewien, czy łatwo można doprowadzić do porozumienia - wyjawił.  

Zobacz: 

Biden ogłosił sukces USA. W Afganistanie zabito następcę Bin-Ladena

Będą kolejne dopłaty do paliw? Rząd poważnie rozważa ten wariant

Pelosi wylądowała w Malezji. Chiny wysyłają kolejne ostrzeżenie przed wizytą na Tajwanie

Trump o tym, co planuje Putin

- A teraz uważam, że nie chce się dogadać. Myślę, że jest o wiele trudniej zawrzeć umowę. On wysadza w powietrze całe to miejsce. Mam na myśli to, że przejmie całe miejsce. I bardzo, bardzo smutno jest patrzeć na to, co stało się z Ukrainą. Bardzo, bardzo smutne - rozważał Trump. Jego zdaniem, osiągnięcie porozumienia byłoby niezwykle ważne, zważywszy na straty ludzi, zarówno wojskowych, jak i cywilnych w wojnie. 

- On (Putin - przyp. red.) nie zrobiłby tego ze mną. Nie zrobiłby tego. W minimalnym stopniu powinni byli zawrzeć umowę - uzasadniał Trump. Teraz, jak dodał polityk, Putin zamierza dążyć do opanowania całej Ukrainy.

Wypowiedzi byłego przywódcy Stanów Zjednoczonych dla "The Clay Travis & Buck Sexton Show" padły przy okazji opinii na temat słynnej sesji zdjęciowej Wołodymyra i Ołeny Zełenskich dla "Vogue".

GW


Lubię to! Skomentuj93 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka