Tomasz Zdzikot został powołany na stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju KGHM Polska Miedź. Źródło: Twitter/@TomaszZdzikot
Tomasz Zdzikot został powołany na stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju KGHM Polska Miedź. Źródło: Twitter/@TomaszZdzikot

Były prezes Poczty Polskiej powołany na wiceprezesa ds. rozwoju KGHM Polska Miedź

Redakcja Redakcja Praca Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
Spółka KGHM poinformowała w komunikacie, że Tomasz Zdzikot został powołany na stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju KGHM Polska Miedź. Z kolei Jerzy Paluchniak zostaje członkiem zarządu spółki ds. aktywów zagranicznych.

Spółka poinformowała w komunikacie giełdowym, że 30 sierpnia 2022 roku Rada Nadzorcza spółki podjęła uchwały o powołaniu z dniem 1 września br. do zarządu KGHM Polska Miedź: "Pana Tomasza Zdzikota na Członka Zarządu KGHM Polska Miedź S.A., powierzając mu funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Rozwoju KGHM Polska Miedź S.A. XI kadencji; Pana Jerzego Paluchniaka na Członka Zarządu KGHM Polska Miedź S.A., powierzając mu funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Aktywów Zagranicznych KGHM Polska Miedź S.A. XI kadencji."

Tomasz Zdzikot odszedł z Poczty Polskiej 

W poniedziałek w mediach pojawiła się nieoficjalna informacja, że Tomasz Zdzikot, który pełnił funkcje prezesa Poczty Polskiej odchodzi z niej na własną prośbę. RMF FM podawała wówczas, że w poniedziałek Zdzikot miał żegnać się z niektórymi współpracownikami.

Tomasz Zdzikot z Pocztą Polską związany był od kwietnia 2020 roku. Po dwóch miesiącach Rada Nadzorcza zadecydowała, że Zdzikot, który był zatrudniony jako p.o. prezesa zostanie szefem Poczty Polskiej. Zastąpił na tym stanowisku Przemysława Sypniewskiego.

Tomasz Zdzikot przed zostaniem prezesem Poczty Polskiej pełnił funkcję wiceministra obrony narodowej, a wcześniej był wiceszefem resortu spraw wewnętrznych. Dodajmy, że związany on jest z Prawem i Sprawiedliwością od wielu lat. Z ramienia tej partii zasiadał m.in. w Radzie m.st. Warszawy czy w sejmiku województwa mazowieckiego.

MP

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo