"Neo-Nówka" pod wrażeniem wystąpienia Tuska. Dlatego dołożą coś do "Wigilii 2022"

Skecz "Wigilia 2022", w którym wyborcy PiS zostali przedstawieni jak zmanipulowana patologia społeczeństwa.
Skecz "Wigilia 2022", w którym wyborcy PiS zostali przedstawieni jak zmanipulowana patologia społeczeństwa.
Członkowie zespołu kabaretowego "Neo-Nówka" zapowiedzieli modyfikację antypisowskiego skeczu pod wpływem wystąpienia Donalda Tuska na Campusie Polska Przyszłości. Chodzi o regulamin korzystania z kontrowersyjnych ławeczek w kształcie granic Polski, które stanęły w wielu miastach.

Ławeczki mają kształt Polski, a konstrukcja została wykonana w białym i czerwonym kolorze. Całość umieszczona jest na niebieskim postumencie, a w środku zainstalowano drewniany podest, na którym znajduje się ławka. W ławeczce mogą znajdować się maksymalnie trzy osoby, a ze względów bezpieczeństwa inni powinni stać w odległości 1,5 metra. Inwestycja została zlecona przez KPRM - ustaliła ostatnio "Gazeta Wyborcza". O patriotycznych ławeczkach pisaliśmy tutaj

Tusk na Campusie Polska Przyszłości o inwestycji KPRM

15-punktowy regulamin krytykował m.in. Donald Tusk podczas spotkania z Rafałem Trzaskowskim w Kortowie. Dla lidera PO, pomysł symbolizuje śmieszność władzy PiS i obrazuje sytuację w Polsce. - Ja nie jestem z Neo-Nówki, ja czytam dokument. Przeczytam tylko fragmenciki, bo to jest w jakimś sensie instrukcja obsługi życia w Polsce pod tą władzą - stwierdził były premier. 

Słowa Tuska bardzo spodobały się kabaretowi "Neo-Nówka". Artyści zapowiedzieli już dorzucenie patriotycznych ławeczek do skeczu "Wigilia 2022".

- Po zapoznaniu się z regulaminem użytkowania ławki patriotycznej, musimy przyznać że w skeczu „Wigilia 2022” nie doszacowaliśmy poziomu absurdu w naszym kraju. Oj będzie kolejny update tego skeczu. PS. A jak już pośmieszkowaliśmy, to pamiętajcie, że już jest 16,1proc. - napisał zespół na Twitterze, odwołując się na końcu do poziomu inflacji w Polsce za sierpień 2022 r. 

W popularnej na YouTubie "Wigilii 2022", kabareciarze drwią z wyborców PiS, TVP, partii rządzącej i wypominają politykom obozu władzy afery. Dla części komentatorów występ "Neo-Nówki" przejawiał treści homofobiczne i wulgarne. Kabaret podbijał sieć od czasu występu na żywo pod koniec lipca w Koszalinie. Kabaretowy festiwal transmitowała telewizja Polsat. 

Zobacz: 

"Niemcy uznają swoją historyczną odpowiedzialność". Dziś prezentacja raportu ws. reparacji

Andrzej Duda w rocznicę wybuchu wojny: "Musimy zatrzymać rosyjski imperializm"


GW


Lubię to! Skomentuj46 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka