Tajemnicze ławki są kampanią BGK. Źródło: Facebook/olsztyn.com.pl
Tajemnicze ławki są kampanią BGK. Źródło: Facebook/olsztyn.com.pl

Tajemnicze ławki w kształcie Polski. Wiadomo już kto za nimi stoi

Redakcja Redakcja Architektura Obserwuj temat Obserwuj notkę 100
Słynne ławki w kształcie Polski w ostatnim czasie w internecie wywołały spore zainteresowanie. Choć wydawało się, że to kancelaria premiera odpowiada za projekt, to okazuje się, że są one częścią kampanii Banku Gospodarstwa Krajowego.

Ławki w kształcie Polski 

Słynne ławki mają kształt Polski, a konstrukcja została wykonana w białym i czerwonym kolorze. Całość umieszczona jest na niebieskim postumencie, a w środku zainstalowano drewniany podest, na którym znajduje się ławka.

Niestety, ławki, jak zauważyli internauci nie są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych lub z poważniejszymi problemami ruchowymi. 


Ławki są kampanią BGK

Ławki, które posiadają długi regulamin nieoficjalnie media przypisywały Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Te plotki zdementował rzecznik rządu Piotr Müller, który w czasie dzisiejszego briefingu prasowego poinformował, że ławki stanowią element kampanii Banku Gospodarstwa Krajowego, a rząd tylko wsparł "logistyczne kwestie związane ze współpracą z wojewodami”.

– Realizatorem tej kampanii jest Bank Gospodarstwa Krajowego. My prowadzimy swoje działania od wielu miesięcy różnego rodzaju dotyczące promocji inwestycji w ramach Programu Inwestycji Strategicznych i również w ramach BGK, natomiast co do szczegółów realizacji tego programu no to niech pani po prostu dopytuje BGK – odpowiedział dziennikarce rzecznik rządu. 

MP

Czytaj dalej:
Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości