Scenarzysta od Vegi zatrzymany. CBŚP znalazło go w saunie

Grzegorz B. został zatrzymany przez CBŚP. Źródło: Ugotowani/TVN
Grzegorz B. został zatrzymany przez CBŚP. Źródło: Ugotowani/TVN
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali scenarzystę i aktora Grzegorza B., poszukiwanego od lipca 2021 roku na podstawie listu gończego. Mężczyzna przed organami ścigania ukrył się w specjalnej skrytce w... saunie. W przeszłości Grzegorz B. wystąpił w filmie "Bad Boy", a wraz z Patrykiem Vegą napisał scenariusz do "Pętli".

Kolega Vegi powiązany z gangiem kiboli

Prokurator Karol Borchólski z Działu Prasowego Prokuratury Krajowej poinformował, że Grzegorz B. był poszukiwany na podstawie listu gończego wystawionego przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

- Grzegorz B. jest podejrzanym w śledztwie dotyczącym zorganizowanych grup przestępczych, w tym zorganizowanej grupy przestępczej "Psychofans", której członkowie wywodzili się ze środowiska kibiców chorzowskiego klubu piłkarskiego - tłumaczył prokurator.

- Już w styczniu 2021 roku doszło do zatrzymania Grzegorza B., któremu prokurator przedstawił zarzuty dotyczące płatnej protekcji, obrotu znacznymi ilościami substancji psychotropowych, nielegalnego posiadania broni palnej oraz nakłaniania do pobicia - przypomniał.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach zastosował wobec Grzegorza B. tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. - W kwietniu 2021 roku Sąd Okręgowy w Katowicach nie uwzględnił wniosku prokuratora o przedłużenie okresu tymczasowego aresztowania o dalsze 3 miesiące, czym doprowadził do jego zwolnienia z aresztu śledczego, a w konsekwencji ucieczki i ukrycia się przed organami ścigania - zaznaczył prokurator. 

- Na skutek zażalenia prokuratora, Sąd Apelacyjny w Katowicach przedłużył tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od daty ponownego zatrzymania Grzegorza B. Z uwagi na ukrywanie się Grzegorza B. przed organami ścigania na podstawie postanowienia prokuratora rozpoczęto dynamiczne poszukiwania podejrzanego listem gończym, a następnie również na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania - podał.

Grzegorz B. ukrywał się przed organami ścigania 

Poszukiwaniami Grzegorza B. zajęli się policjanci z katowickiego Centralnego Biura Śledczego Policji oraz z grupy tzw. łowców cieni CBŚP. Służby wiedziały, że scenarzysta cały czas zmienia swoje miejsce zamieszkania i ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. 

Policjanci wpadli na trop B. na Podkarpaciu. 

Podczas przeszukania prywatnego domu policjanci odkryli specjalną skrytkę przygotowaną w pomieszczeniu sauny. "Funkcjonariusze CBŚP, po ściągnięciu drewnianej zasłony siedziska sauny znaleźli ukrywającego się Grzegorza B., który został zatrzymany" - informuje biuro. 

Grzegorz B. współpracował z Patrykiem Vegą 

Po zatrzymaniu Grzegorz B. usłyszał w prokuraturze kolejne zarzuty dotyczących wystawiania poświadczających nieprawdę faktur VAT oraz do utrudniania przez niego postępowania egzekucyjnego. "Na wniosek prokuratora Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał stosowany wobec Grzegorza B. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od daty jego ponownego zatrzymania" - przekazał prokurator Karol Borchólski.

Grzegorz B. był w przeszłości współpracownikiem znanego reżysera Patryka Vegi. Z reżyserem współpracował m.in. przy realizacji filmu "Pętla", którego był scenarzystą oraz filmu "Bad Boy", w którym był aktorem. Dodajmy, że przed laty Grzegorz B. brał udział w programie "Ugotowani". Za zarzucane czyny grozi mu do 15 lat więzienia.

MP

Czytaj dalej: Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo