Zła informacja dla opozycji. PiS w najnowszym sondażu ją dystansuje

PiS utrzymuje pozycję lidera w notowaniach dla partii politycznych. Fot. Flickr
PiS utrzymuje pozycję lidera w notowaniach dla partii politycznych. Fot. Flickr
Gdyby wybory odbyły się teraz, na PiS zagłosowałoby niemal 37 proc. badanych - podała pracowania Research Partner. Partia Jarosława Kaczyńskiego w przeciwieństwie do Koalicji Obywatelskiej zyskała nawet w sondażu w porównaniu z ostatnim pomiarem.

Wzrost poparcia dla PiS 

PiS uzyskało 36,7 proc. w najnowszym badaniu, co oznacza wzrost o 1,5 pkt. proc. Partia rządząca wciąż utrzymuje się na czele partyjnego wyścigu, mimo wysokiej inflacji oraz cen za energię i węgiel. Na drugim miejscu jest KO, ale formacja Tuska z poparciem 25,6 proc. stoi w miejscu. Podium zamyka Lewica, która wyprzedziła Polskę 2050 - na ugrupowanie Włodzimierza Czarzastego zadeklarowało chęć głosowania 8,2 proc. 

Czytaj: 

Koktajle Mołotowa wyrażają niezadowolenie. Ataki po ogłoszeniu mobilizacji w Rosji

Via Carpatia a kraje Trójmorza. "Czujemy pewien niedosyt"

Woś: Każdy kolejny pożar ma być ich ostatnim. Ale wtedy na ratunek PiS przychodzi PO

PSL poza Sejmem 

Partia Szymona Hołowni w zestawieniu Research Partner może liczyć na 7,9 proc. Do parlamentu dostałaby się jeszcze Konfederacja, minimalnie przekraczająca próg (5,7 proc.). Poza Sejmem znalazłoby się PSL Koalicja Polska z wynikiem 3,8 proc. 

Oto średnia pomiarów sondażowych dla partii od kilku miesięcy:

image

Sondaż poparcia dla partii politycznych przeprowadzono w dniach 9-12 września 2022 roku z wykorzystaniem Panelu Badawczego ARIADNA na ogólnopolskiej próbie 1077 osób w wieku 18 lat i więcej, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. 

GW

Lubię to! Skomentuj54 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka