Cykl z życia Olszańskiego. Patostreamer znowu zatrzymany, próbował uciekać policji

Wojciech Olszański vel Aleksander Jabłonowski (z prawej).
Wojciech Olszański vel Aleksander Jabłonowski (z prawej).
Wojciech Olszański - wulgarny Youtuber, nawołujący do linczowania swoich wrogów i budowy "wielkiej, narodowej Polski" - został zatrzymany przez policję. W trakcie podjęcia czynności przez mundurowych, prorosyjski aktywista miał uciekać przez płot.

Olszański trzeci raz zatrzymany w tym roku

To już trzeci raz w tym roku, gdy Wojciech Olszański jest zatrzymany. Wcześniej jego kłopoty z prawem dotyczyły m.in. nienawiści sączonej na tle etnicznym do innych narodowości, a także grożenia zabójstwem politykom, którzy popierali szczepienia na COVID-19 i lockdown. Były aktor był głównym uczestnikiem skandalicznego marszu w Kaliszu, gdzie wraz ze swoim przyjacielem Marcinem Osadowskim, z którym prowadzi internetowe audycje, oraz Piotrem Rybakiem uczestniczyli w akcie spalenia tekstu statutu kaliskiego. 

Zobacz: Kolejne zaskakujące nagrania zmobilizowanych Rosjan. Wódka poszła w ruch

Za co zatrzymano "Jaszczura"?

Nie wiadomo, co było przyczyną zatrzymania Olszańskiego 23 września. Jedna z hipotez, które pojawiają się w sieci, zakłada, że chodziło o groźby pobicia i śmierci, adresowane wobec jednego z jego oponentów. - Wojciech Olszański odbierał wezwania na przesłuchanie ale jako tchórz nie stawiał się na nim, więc został przymusowo doprowadzony na komendę przez policję - napisał publicysta Radosław Patlewicz.


Według Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, policja mogła odwiedzić patostreamera na skutek doniesienia ws. współpracy z białoruskim reżimem. Organizacja złożyła zawiadomienie do ABW po tym, jak Olszański z Osadowskim wystąpili w tamtejszej telewizji i wyrażali poparcie dla Aleksandra Łukaszenki. "Kamrat" miał uciekać policjantom, przeskoczył nawet przez płot, ale funkcjonariusze złapali 62-latka w Warszawie.  

 

Internauci prześcigują się w tworzeniu memów na temat prorosyjskiego aktora. W swoich programach na żywo Olszański wielokrotnie obrażał użytkowników sieci, szczególnie, jeśli udostępniali jego zdjęcia lub filmy z przerobionym przekazem proukraińskim. Jedna z grafik to "cykl z życia Olszańskiego", która obrazuje aktywność publiczną Youtubera: 

 

Rekord kierunków medycznych w Polsce. Tylu studentów nie było od II wojny światowej


GW

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka