Kolejne zaskakujące nagrania zmobilizowanych Rosjan. Wódka poszła w ruch

W sieci pojawia się coraz więcej nagrań z mobilizacji w Rosji. "Widać prawdziwą Rosję" – przekazał portal Nowaja Gazieta. (fot. Twitter)
W sieci pojawia się coraz więcej nagrań z mobilizacji w Rosji. "Widać prawdziwą Rosję" – przekazał portal Nowaja Gazieta. (fot. Twitter)
W sieci pojawia się coraz więcej nagrań, przedstawiających wyjeżdżających na wojnę zmobilizowanych Rosjan. Na filmach widać, jak żegnają się z bliskimi. W mediach społecznościowych nie brakuje również materiałów, ukazujących spożywających mocny alkohol lub będących już pod jego wpływem Rosjan.

Zmobilizowani poborowi żegnają bliskich

Rosyjskie media, w tym portal Meduza oraz Nowaja Gazieta, opublikowały zbiór nagrań przedstawiających Rosjan wyjeżdżających na wojnę.

— Czytelnicy przysyłają nam wideo, na których zmobilizowani Rosjanie wysyłani są na wojnę. Na tej kompilacji widać prawdziwą Rosję — przekazuje portal Nowaja Gazieta.

Nagrania przedstawiają m. in odjeżdżających autobusami mężczyzn, którzy żegnani są przez bliskich. Wiele z nagrań ukazuje również pijanych, zataczających się Rosjan.

Pijani Rosjanie wyjeżdżają na wojnę

— Rosyjski alko-batalion ma już swoje straty wśród zmobilizowanych poborowych. Przy okazji, nie dojechali jeszcze na wojnę — podaje NEXTA, załączając film w roli głównej z rosyjskimi poborowymi po spożyciu wódki. 


— Scen absolutne na dalekowschodnim rosyjskim lotnisku, gdzie jeden z mężczyzn zmobilizowany, by walczyć w Ukrainie był tak pijany, że podobno zasnął w trawie przy pasie startowym — czytamy we wpisie na Twitterze, do którego dołączono nagranie.

Na Twitterze dostępne są też nagrania przedstawiające trenujących przed wojną Rosjan. Ten prezentuje swoje umiejętności w sztukach walki. 


Przestarzały sprzęt i wyszukiwanie osób kwalifikujących się do mobilizacji

NEXTA opublikowała również nagranie przedstawiające zardzewiały karabin Kałasznikow, który wręczono zmobilizowanym poborowym.


Na Twitterze dostępne jest też nagranie z Petersburgu, przedstawiające policjantów drogówki zatrzymujących przejeżdżające samochody, w celu poszukiwania osób kwalifikujących się do mobilizacji i wyjazdu na wojnę do Ukrainy.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka