Zełenski o postawie Izraela ws. wojny na Ukrainie: "Jestem zszokowany..."

Wołodymyr Zełenski wypowiedział się na temat braku wsparcia militarnego ze strony Izraela. (fot. Facebook/Wołodymyr Zełenski)
Wołodymyr Zełenski wypowiedział się na temat braku wsparcia militarnego ze strony Izraela. (fot. Facebook/Wołodymyr Zełenski)
Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski stwierdził, że jest zszokowany brakiem pomocy dla jego kraju ze strony Izraela od początku rosyjskiej inwazji.

Zełenski zszokowany postawą Izraela

— Jestem zszokowany. Nie rozumiem. Izrael nie dał nam nic, nic, zero… Rozumiem, że muszą bronić swojej ziemi, ale otrzymałem informację, że Izrael eksportuje swoją broń do innych krajów — przekazał Zełenski.

— Potwierdzam fakty: były dyskusje z rządem Izraela mimo to Ukraina nie otrzymała pomocy. Dlaczego nie możemy otrzymać obrony przeciwlotniczej? — pytał prezydent Ukrainy. Podkreślił również, że nie obwinia przywódców Izraela, a po prostu "stwierdza fakt".

"Jestem przekonany, że Izraelczycy wspierają Ukrainę"

Zełenski stwierdził również, że "widzi Izrael jako niepodległe państwo". Dodał, że jest przekonany o tym, że izraelscy obywatele wspierają Ukrainę.

Jak przypomina portal "Ukraińska Prawa", izraelscy urzędnicy polityczni i wojskowi byli skłonni dostarczyć Ukrainie pomoc militarną.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj82 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka