Stan zdrowia prezydenta Rosji ma się pogarszać. fot. PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV / KREMLIN POOL / SPUTNIK / POOL
Stan zdrowia prezydenta Rosji ma się pogarszać. fot. PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV / KREMLIN POOL / SPUTNIK / POOL

Nowe doniesienia o stanie zdrowia Władimira Putina. Prezydent Rosji marnieje w oczach

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 53
Władimir Putin ma podupadać na zdrowiu. Krewni prezydenta Rosji martwią się jego napadami kaszlu, częstymi nudnościami, brakiem apetytu i spadającą wagą. Informacje o stanie zdrowia przekazał kanał na Telegramie "General SVR", który powołuje się na źródło z Kremla. Władimir Putin miał też przejść w weekend szereg badań.

Władimir Putin coraz chudszy i ciągle kaszle. Bliscy zaniepokojeni

Otoczenie prezydenta Rosji jest zaniepokojone utratą wagi i uporczywym kaszlem. Objawy te są coraz bardziej widoczne, co dla rosyjskich elit może być sygnałem szybko pogarszającego się stanu zdrowia Putina. Takie informacje udostępnił kanał General SVR. Źródło nie podaje jednak, o jakich krewnych prezydenta chodzi. Wcześniej telegramowy kanał donosił o chorobie nowotworowej Putina.

Prezydent Rosji zaznacza, że jest w dobrej kondycji i nie narzeka na problemy zdrowotne. Z informacji kanału General SVR wynika jednak, że pomimo tego rosyjski przywódca ma rozdętą i opuchniętą twarz, a widoczna jest także jego utrata wagi - w ostatnich miesiącach miał schudnąć ponad osiem kilogramów.

Uwagę obserwatorów zwróciło też, że w trakcie spotkania z wicepremierem Dmitrijem Czernyszenką Putin brzmiał nieswojo, miał cały czas kaszel, a jego głos wydawał się osłabiony i cichy. Poza tym przemawiał szybko, aby zakończyć spotkanie w jak najkrótszym czasie.

Władimir Putin prawie się nie pokazuje. Spotkania online mogą być spreparowane

Oprócz tego prezydent Rosji był widziany publicznie zaledwie raz w okresie od piątku do niedzieli i tylko tylko podczas spotkania online. To właśnie wtedy miał udać się na badania lekarskie z związku problemami zdrowotnymi. Uznaje się, że takie spotkania mogą być nagrywane wcześniej, a następnie edytowane i transmitowane w taki sposób, by wyglądały na nadawane w rzeczywistym czasie.

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę nie brakuje doniesień na temat złego stanu zdrowia Władimira Putina. Kanał General SVR już od długiego czasu przekonuje, że Putin zmaga się z rakiem żołądka, chorobą Parkinsona i zaburzeniami schizoafektyqnymi. Kanał powołuje się na źródło z kremlowskiego otoczenia prezydenta Federacji Rosyjskiej. Za przecieki ma odpowiadać ponoć przebywający na wygnaniu rosyjski generał-lejtnant o pseudonimie Wiktor Michajłowicz. Pomimo, że nie da się potwierdzić doniesień kanału, to jakiś czas temu General SVR podał prawdziwą informację - chodziło o strategię mobilizacyjną Władimira Putina.

SW

Czytaj dalej:
Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka