Makabryczne odkrycie - pyton połknął kobietę w całości

Pyton, zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay
Pyton, zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay
W indonezyjskiej prowincji Jambi gigantyczny pyton połknął 50-letnią kobietę. To nie pierwszy taki przypadek w tym kraju - informuje BBC.

Pyton połknął kobietę, gdy szła do pracy

Kobieta wyszła w niedzielę rano do pracy na plantacji kauczuku. Po tym, jak nie wróciła na noc do domu rozpoczęto poszukiwania. Mąż ofiary znalazł niektóre z jej ubrań i narzędzi, których używała na plantacji, co skłoniło go do wezwania grupy poszukiwawczej. Dzień później mieszkańcy wsi znaleźli 5-metrowego pytona z ogromnym żołądkiem. Miejscowi zabili węża, aby sprawdzić co ma w środku.

Polecamy: To by była dobra Rada! PiS popełnia ogromny błąd

Ofiarę znaleziono w brzuchu węża

- Ofiara została znaleziona w brzuchu węża. Po tym jak rozcięli brzuch, stwierdzili, że w środku była zaginiona kobieta - powiedział szef policji Betara Jambi AKP S Harefa lokalnym mediom, dodając, że jej ciało wydawało się być w dużej mierze nienaruszone.

Choć takie incydenty są rzadkie, nie jest to pierwszy przypadek, gdy ktoś w Indonezji został zabity i zjedzony przez pytona. W latach 2017-2018 w kraju odnotowano dwie podobne śmierci - podaje BBC.

Jak wąż może zjeść człowieka?

Pytony połykają swój pokarm w całości. Ich szczęki są połączone bardzo elastycznymi więzadłami, więc mogą rozciągać się wokół dużych zdobyczy.

Jeden z ekspertów powiedział wcześniej BBC, że pytony zazwyczaj jedzą szczury i inne małe zwierzęta, "ale gdy osiągną pewien rozmiar, to przerzucają się na większe zdobycze". Na przykład zwierzęta tak duże jak świnie, a nawet krowy.

ja

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj38 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości