Totalizator Sportowy: Odpowiedzialna gra jest w naszym DNA

Gracze Totalizatora mają dostęp do informacji na temat bezpiecznej gry, ale również do narzędzi, które pozwalają na samokontrolę wydatków i czasu przeznaczonego na grę.
Gracze Totalizatora mają dostęp do informacji na temat bezpiecznej gry, ale również do narzędzi, które pozwalają na samokontrolę wydatków i czasu przeznaczonego na grę.
Odpowiedzialna gra hazardowa to nie tylko puste hasło, to część DNA Totalizatora Sportowego, który realizuje państwowy monopol w zakresie organizacji gier liczbowych i loterii pieniężnych. Czym jest odpowiedzialna gra i jakie mechanizmy stosuje Totalizator Sportowy, żeby ograniczyć ryzyka związane z grami losowymi?

Joanna Strzelczyk, Kierownik Zespołu CSR i Odpowiedzialnej Gry w Totalizatorze Sportowym w wywiadzie dla portalu Interplay.pl, wyjaśnia w jaki sposób firma dba o bezpieczeństwo swoich klientów. 

Sielanka u Kurskich, żona byłego prezesa TVP pokazała zdjęcia. "Zawsze razem i z miłością"

Najlepiej zapobiegać

Prowadzenie biznesu związanego z grami losowymi jest związane z odpowiedzialnością, operatorzy dbają więc o to, żeby gry losowe były rozrywką, a nie nałogiem. Dlatego ważne jest, żeby każda gra była badana pod kątem wpływu społecznego, tak jak ma to miejsce w grach Totalizatora Sportowego. Według słów Joanny Strzelczyk, Totalizator Sportowy dba o to, żeby gracze i odbiorcy komunikatów marketingowych byli pełnoletni, również w kanałach gier online i salonach gier na automatach.

Gracze Totalizatora mają dostęp do informacji na temat bezpiecznej rozrywki, ale również do narzędzi, które pozwalają na samokontrolę wydatków i czasu przeznaczonego na grę. Każdy gracz samodzielnie decyduje, jaką kwotę chce na nią przeznaczyć. Limity można zwiększyć, jednak wiąże się to z blokadą czasową – pierwsze zwiększenie limitu jest realizowane dopiero po 24 godzinach, drugie po tygodniu, a trzecie i każde kolejne po 90 dniach.

Jeśli gracz zauważy że spędza na grze zbyt dużo czasu, ma możliwość samowykluczenia. Jak tłumaczy Joanna Strzelczyk – Wykluczenie zawsze trwa minimum 90 dni. Dostępne jest również zawieszenie, czyli wyłączenie się z gry na co najmniej 24 godziny. W czasie samowykluczenia, jak i zawieszenia, do gracza nie jest kierowana żadna komunikacja marketingowa. Dzięki temu, dla takiej osoby jest to szansa na nabranie dystansu do gry i spokojną ocenę relacji z tą formą rozrywki.

Co, jeśli bliski ma problem?

Gry i loterie są formą spędzania wolnego czasu, jednak mimo zachowania zasad bezpieczeństwa, może wytworzyć się nawyk grania problemowego. W przypadku podejrzenia takiego zachowania u siebie, lub bliskiej osoby, warto skorzystać z dostępnego na stronie Totalizatora Sportowego testu, który pozwala na wstępną ocenę stylu grania.

- Jeśli z testu płyną niepokojące wnioski, warto skorzystać z wiedzy o ryzyku związanym z nieodpowiednim korzystaniem z hazardu. Na naszych stronach są informacje, gdzie można znaleźć pomoc dla siebie lub bliskiej osoby. Pracownicy Contact Center Totalizatora Sportowego również mają pełne informacje na ten temat. – mówi Joanna Strzelczyk.

Polityk PL 2050 importuje z Rosji. Hołownia nie reaguje, choć wcześniej za to krytykował


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Komentarze