Najnowszy sondaż. Opozycja coraz silniejsza, ale do lidera wciąż daleko

Według najnowszego sondażu dla portalu wPolityce.pl, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 35 procent respondentów. Jak się mają wyniki opozycji? (fot. Flickr)
Według najnowszego sondażu dla portalu wPolityce.pl, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 35 procent respondentów. Jak się mają wyniki opozycji? (fot. Flickr)
Z najnowszego, opublikowanego w czwartek sondażu Social Changes przeprowadzonego dla portalu wPolityce.pl wynika, że Zjednoczona PRawica może liczyć na poparcie 35 procent respondentów. Na Koalicję Obywatelską swój głos oddałoby 29 procent ankietowanych. Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050, która może liczyć na poparcie 10 procent badanych.

Zjednoczona Prawica na prowadzeniu

Sondaż przeprowadzono w dniach 4-7 listopada. 35 procent ankietowanych oddałoby swój głos na Zjednoczoną Prawicę. Wynik ten jest taki sam, jak w poprzednim badaniu przeprowadzonym na zlecenie portalu wPolityce.pl. 

Głos na Koalicję Obywatelską zadeklarowało 29 procent respondentów, co daje wynik o 1 procent wyższy, w stosunku do poprzedniego badania.

Polska 2050 na trzecim miejscu

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050, z poparciem 10 procent badanych – o 1 punkt więcej niż poprzednio. Na 8 procent głosów respondentów może liczyć Konfederacja (spadek o 2 punktu procentowe). Taki sam procent badanych zagłosowałoby na Lewicę (bez zmian, w porównaniu z poprzednim sondażem). 4 procent głosujących wybrałoby PSL – mniej o 1 procent.

Kukiz'15 oraz Porozumienie otrzymały po 2 procent popracia (odpowiednio: bez zmian oraz wzrost o jeden punkt proc.).

Sondaż dla wPolityce.pl

Deklarowana frekwencja nie zmieniła się i wynosi 57 proc. Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 4 do 7 listopada 2022 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1074 osób.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka