Myślenice: Atak nożownika na kierowcę biskupa Roberta Chrząszcza

Biskup Robert Chrząszcz, fot. Archidiecezja Krakowska.
Biskup Robert Chrząszcz, fot. Archidiecezja Krakowska.
Kierowca biskupa Roberta Chrząszcza został kilkukrotnie zaatakowany ostrym narzędziem i w stanie poważnym przetransportowany do szpitala. Do ataku doszło w niedzielę po południu na terenie przylegającym do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Myślenicach.

Kierowca biskupa Roberta Chrząszcza zaatakowany

Biskup Robert Chrząszcz przyjechał do Myślenic na wizytę kanoniczną. Gdy przebywał w kościele, jego kierowca Sławomir został zaatakowany, kiedy wysiadał z samochodu. Do mężczyzny podbiegł napastnik z ostrym narzędziem i zadał nim kilka ciosów, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

Jako pierwsze o zdarzeniu poinformowało RMF FM, podając, że kierowca biskupa został ciężko ranny i był operowany.

Komunikat Archidiecezji Krakowskiej

- Po wszelkich działaniach medycznych w szpitalu myślenickim stan pacjenta jest stabilny - poinformował PAP w niedzielę późnym wieczorem rzecznik Archidiecezji Krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski, powołując się na informację, jaką przekazał mu szpital.


Nożownik z Myślenic zatrzymany

Podejrzewanego o atak służby zatrzymały po kilku godzinach.  "Policjant zauważył mężczyznę idącego ulicą, który przypominał rysopis poszukiwanego. Zatrzymał się i okazało się, że to on. To 30-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Został już przewieziony do komendy" - powiedziała PAP w niedzielę wieczorem Anna Zbroja-Zagórska z biura prasowego małopolskiej policji.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj38 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo