Maria Zacharowa komentuje wywiady Andrzeja Dudy. Źródło: Twitter/@BadEmbassy, PAP/Marian Zubrzycki
Maria Zacharowa komentuje wywiady Andrzeja Dudy. Źródło: Twitter/@BadEmbassy, PAP/Marian Zubrzycki

Zacharowa grzmi po wywiadzie Dudy dla BBC. "To wam nic nie pomoże"

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
Opublikowany w niedzielę wywiad Andrzeja Dudy dla BBC nie spodobał się Marii Zacharowej. "Jedynym wyjściem dla Zachodu jest pokuta za to, co zrobił" – napisała w odpowiedzi na słowa polskiego prezydenta rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

Duda o wsparciu Ukrainy 

W niedzielę BBC opublikowało wywiad z Andrzejem Dudą. Polski prezydent mówił m.in. o ciągłym wsparciu militarnym dla Ukraińców, by ci mogli odpierać rosyjską agresję.

"Ta broń musi być dostarczana Ukrainie cały czas, Ukraina musi wygrać, Ukraina musi odeprzeć rosyjską agresję, ale by była w stanie to zrobić, potrzebuje uzbrojenia" - powiedział Andrzej Duda.

Zapytany o głosy wzywające Ukrainę do jakiegoś kompromisu z Rosją, polski prezydent podkreślił, że pokój jest możliwy tylko poprzez przestrzeganie prawa międzynarodowego, a to oznacza przywrócenie suwerenności terytorialnej Ukrainy w jej uznanych międzynarodowo granicach, o czym już mówił występując w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ.

"Jest zatem faktem, że jeśli wojna ma się skończyć, że jeśli rosyjska agresja ma się skończyć, prymat prawa międzynarodowego musi zostać przywrócony. Prawo międzynarodowe musi przeważyć. Prawo międzynarodowe gwarantuje pokój i bezpieczeństwo. Zgodnie z prawem międzynarodowym Ukraina musi odzyskać terytoria, które są międzynarodowo uznawane (za jej), zatem Rosjanie muszą opuścić okupowane tereny Ukrainy" - wyjaśnił prezydent Duda.

Zacharowa odpowiada Dudzie 

Słowa Andrzeja Dudy rozzłościły rzeczniczkę rosyjskiego MSZ Marię Zacharową. Opublikowała ona na swoim Telegramie wpis, który skierowany jest do prezydenta Polski. 

"Prezydent Polski Duda: Rosja wygra, jeśli Zachód nie wyśle pilnie broni na Ukrainę" – przypomniała słowa Dudy. 

"Skazani na zagładę, to wam nie pomoże. To tylko pogorszy sprawę. Pokuta za to, co zostało zrobione, jest jedynym wyjściem dla Zachodu" – dodała.


MP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj27 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka