Elektorat PiS nie ma żadnych wątpliwości, kto wygra jesienne wybory

Wyborcy PiS są przekonani, że partia Jarosława Kaczyńskiego wygra wybory. Fot. PAP
Wyborcy PiS są przekonani, że partia Jarosława Kaczyńskiego wygra wybory. Fot. PAP
100 proc. elektoratu PiS zagłosuje z przekonaniem, że to ich ulubiona partia polityczna wygra wybory parlamentarne - dowiadujemy się z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. Znacznie gorzej wyglądają nastroje wśród wyborców opozycji.

Ankietowani dają większe szanse PiS

52 proc. wszystkich uczestników sondażu stwierdziło, że nadchodzące wybory wygra Prawo i Sprawiedliwość. 27 proc. wskazań uzyskała KO pod wodzą Donalda Tuska. Zaledwie 3 proc. ankietowanych wierzy w zwycięstwo Polski 2050 Szymona Hołowni, a inne formacje uzyskały łącznie mniej, niż 1 proc. Partie opozycyjne - nie licząc Konfederacji - wygrają jesienne głosowanie do parlamentu według 31 proc. respondentów.  

Wyborcy opozycji nie mają wielkiej nadziei na wygraną 

Wiele mówi inny sondaż - o przekonaniu elektoratów, kto zwycięży w podziale na elektorat Zjednoczonej Prawicy i opozycji. Jak czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", 100 proc. wyborców PiS ufa w zwycięstwo swojego ugrupowania. Głosujący na opozycję są dużo bardziej podzieleni, mają mniejszą nadzieję na wygraną: w elektoracie Koalicji Obywatelskiej "47 proc. wskazuje na KO, a 32 proc. na PiS. Wśród niezdecydowanych 60 proc. wskazuje na PiS, 10 proc. na KO, a 15 proc. na inne ugrupowanie" - podaje gazeta. 

 "O ile w elektoracie PiS ponad 90 proc. wierzy w kontynuację rządów obecnej ekipy, o tyle wśród wyborców opozycji tylko 63 proc." - stwierdza "DGP". Sondaż przeprowadzono w dniach 3-5 marca na ogólnopolskiej próbie 1 tys. pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).


GW

Lubię to! Skomentuj132 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka