(Ostrzał artyleryjski na terytorium Rosji. Fot. Twitter/@EuromaidanPR, PAP/Vladyslav Karpovych)
(Ostrzał artyleryjski na terytorium Rosji. Fot. Twitter/@EuromaidanPR, PAP/Vladyslav Karpovych)

Zuchwały atak Ukraińców. Rosjanie niczego się nie spodziewali

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
Siły Zbrojne Ukrainy zaatakowały Rosjan. Ostrzał artyleryjski uderzył w terytorium Rosji. "Cel został natychmiast zniszczony" - skomentował nagranie dowódca garnizonu w Charkowie Serhij Melnyk.

Ukraińcy zaatakowali na terenie wroga 

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z ostrzału artyleryjskiego na terytorium Rosji. Atak miał miejsce w pobliżu wsi Tsapovka w obwodzie biełgorodzkim. Data ataku nie jest znana. 

"Najeźdźcy osiedlili się w pasie leśnym w pobliżu gospodarstwa rolnego, 1,3 km od granicy z Ukrainą. Ich pozycje odkryli ukraińscy zwiadowcy z 4 Charkowskiego oddziału granicznego" – opisuje na Twitterze "Ukraine Front Lines". 

Nagranie skomentował m.in. dowódca garnizonu w Charkowie Serhij Melnyk. "Dzięki profesjonalnej współpracy z artylerzystami cel został natychmiast zniszczony" - podkreślił.

Rosjanie mają problemy 

Rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk ukraińskiej armii Serhij Czerewaty oświadczył, że rosyjskie wojska utknęły na kilku kierunkach i wyczerpują swoje siły. Armia rosyjska nie zdołała osiągnąć żadnego celu strategicznego. 

"W ostatnich miesiącach wojskom rosyjskim nie udało się osiągnąć żadnych celów operacyjno-taktycznych. Tym bardziej, jeśli chodzi o strategiczne operacje ofensywne. Oni utknęli na kilku kierunkach i próbują podejmować szturmy, ale bezskutecznie” – mówił wojskowy na antenie ukraińskiej telewizji.

[/salon24]

Rzecznik dodał, że przeciwnik wyczerpuje swoje siły, wykrwawia wojska i ogółem obniża swój potencjał bojowy.

"Bachmutu nie mogą zająć faktycznie od dziewięciu miesięcy. To jeszcze jeden dowód na »zdolności« gen. Gierasimowa (Walerija Gierasimowa, szefa rosyjskiego sztabu generalnego, dowodzącego obecnie rosyjskimi siłami w wojnie przeciwko Ukrainie) do przeprowadzania operacji takiego szczebla” - powiedział ukraiński wojskowy. Zaznaczył przy tym, że rosyjskie dowództwo wojskowe ciągle wymyśla nowe ostateczne terminy zajęcia całości obwodów ługańskiego i donieckiego.

Z komunikatów sztabu generalnego ukraińskiej armii wynika, że walki na wschodzie Ukrainy koncentrują się na kilku kierunkach, m.in. na styku obwodów ługańskiego i charkowskiego oraz w obwodzie donieckim - przede wszystkim w rejonie Bachmutu, o który od miesięcy toczą się ciężkie walki, a także pod Awdijiwką i Marjinką.

MP

(Ostrzał artyleryjski na terytorium Rosji. Fot. Twitter/@EuromaidanPR, PAP/Vladyslav Karpovych)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj22 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka