(Amerykańska sieć sklepów 7-Eleven. Fot. flickrcom/CC BY 2.0)
(Amerykańska sieć sklepów 7-Eleven. Fot. flickrcom/CC BY 2.0)

Znana sieciówka szykuje się do podboju Polski. Są więksi od McDonald's

Redakcja Redakcja Handel Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
Amerykańska sieć sklepów 7-Eleven może niedługo zawitać do Polski. Gigant już teraz szuka doświadczonych franczyzobiorców w Europie. Co ciekawe, 7-Eleven ma na całym świecie więcej placówek niż McDonald's.

W Polsce aktualnie najpopularniejszym sklepem osiedlowym, który spotkać można na każdym rogu jest Żabka. Nieco inaczej jest w Stanach Zjednoczonych czy Azji. Tam prym wiedzie 7-Eleven. Sieciówka ma ponad 83 tys. sklepów na całym świecie.

7-Eleven może wejść na polski rynek 

Wiele wskazuje na to, że 7-Eleven może niebawem zawitać do Polski. Jak podaje portal Retail Detail, amerykańska firma już teraz poszukuje doświadczonych franczyzobiorców do otwierania nowych oddziałów. Serwis dodaje, że gigant stawia na doświadczonych przedsiębiorców, którzy prowadzą już działalność handlową, gastronomiczną lub hotelarską. 


"Przedstawiciele sieci 7-Eleven przygotowali oferty dla franczyzobiorców z Niemiec, Francji, Irlandii, Włoch, Polski, Hiszpanii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Austrii i Szwajcarii" – poinformował "Lebensmittel Zeitung".

7-Eleven. Zapotrzebowanie na żywność typu convenience 

7-Eleven to sklepy, które najczęściej otwarte są 24 godziny na dobę. Na półkach można znaleźć przekąski, napoje i najważniejsze artykuły gospodarstwa domowego. Najważniejszym jednak punktem w 7-Eleven są przygotowane potrawy takie jak: kanapki, hamburgery, hot-dogi i sałatki.

– Żywność typu convenience to globalny trend i rosnący rynek. Dzięki wysokiej jakości ofercie świeżej żywności i napojów, 7-Eleven jest już liderem w tym segmencie w Azji i Ameryce Północnej. Dostrzegliśmy, że podobnie duże zapotrzebowanie na taką żywność jest również w Europie – przekazał Ken Wakabayashi, Co-CEO w 7-Eleven International.

MP

(Amerykańska sieć sklepów 7-Eleven. Fot. flickrcom/CC BY 2.0)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka