fot. Canva
fot. Canva

Ładowanie indukcyjne i dobra bateria: iphone 11 w 2023 roku

Redakcja Redakcja Telefony Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Najnowsze flagowe smartfony potrafią kosztować prawie 10 tysięcy złotych, co dla wielu użytkowników nie jest racjonalnym wydatkiem. Postęp technologiczny w smartfonach nie jest już tak szybki jak jeszcze kilka lat temu. Z tego powodu, popularne stały się starsze, tańsze telefony, które funkcjonalnością nie ustępują tym nowszym. Takim smartfonem jest na przykład iPhone 11.

Mimo że dostępna jest już 14 generacja telefonu Apple, popularność wcześniejszych generacji nie maleje. To dobry wybór dla osób, które nie potrzebują ekranu oled czy łączności 5g, ale cenią dobrą baterię, prestiżowy wygląd i wytrzymałość telefonu.

Producenci wspierają starsze telefony aktualizacjami oprogramowania, więc bez problemu uruchomimy na nich najnowsze aplikacje.

Dlaczego warto wybrać iPhone 11?

Większość użytkowników wybiera smartfon kierując się wydajnością baterii i jakością zdjęć. iPhone 11 to wysokiej jakości smartfon, który spełnia te wymagania – posiada wydajną baterię z szybkim ładowaniem oraz bardzo dobry aparat, który radzi sobie w różnych warunkach. Czy iPhone 11 ma ładowanie indukcyjne? Tak, obok kilku innych funkcji, których próżno szukać gdzie indziej. Jest to telefon z systemem rozpoznawania twarzy Face ID, który wzmacnia poziom zabezpieczeń biometrycznych i zapobiega uzyskaniu dostępu do zawartości telefonu osobom niepożądanym.

Mimo że parametry baterii mogą nie robić wrażenia pojemnością 3110 mAh, jednak diabeł tkwi w szczegółach. Ile więc trzyma bateria iPhone 11? Dzięki energooszczędnemu procesorowi i zoptymalizowanemu systemowi, jedno ładowanie zapewnia nawet 2 dni pracy. Szybkie ładowanie przewodowe pozwala na naładowanie baterii do połowy w 30 minut. iPhone 11 wspiera też ładowanie indukcyjne w standardzie Qi o mocy maksymalnej 7,5 W

Jaka ładowarka indukcyjna do iPhone 11?

Ładowanie indukcyjne jest bardzo wygodne, ponieważ powala na doładowanie baterii bez podłączania kabli. Ta funkcja przydaje się, kiedy często korzystamy z telefonu a ciągłe podłączanie i odłączanie kabla jest dla nas irytujące. Na rynku jest wiele ładowarek indukcyjnych, wybór tej pasującej do iPhone 11 nie jest jednak trudny. Standardowe ładowarki indukcyjne mają formę przypominającą matę, na której należy położyć telefon. Ładowarka bezprzewodowa może też spełniać funkcje stojaka, który ustawia telefon w pozycji, w której jest widoczny ekran. Dzięki temu widoczne są wszystkie powiadomienia na IPhone bez konieczności podnoszenia telefonu.

Ile trwa ładowanie indukcyjne iPhone 11?

Ładowanie indukcyjne iPhone 11 trwa nieco dłużej niż standardowe ładowanie z wykorzystaniem kabla, ponieważ ten telefon wspiera maksymalnie ładowanie o mocy 7,5 W, podczas gdy ładowarka przewodowa tego smartfonu ma moc 18 W. W przeciwieństwie jednak do ładowarek przewodowych, te bezprzewodowe zawsze będą kompatybilne z IPhone. W przypadku pilnej potrzeby naładowania telefonu, nie trzeba więc szukać kabla z odpowiednią końcówką. Działa to również w drugą stronę – ładowarka indukcyjna do IPhone 11 będzie kompatybilna z innymi urządzeniami, w tym również tymi obsługującymi system Android.

fot. Canva 

Komentarze