Chwile grozy w USA. Natychmiastowa interwencja Secret Service przed Białym Domem

Redakcja Redakcja USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Wstępne dochodzenie amerykańskich służb nie wyklucza, że osoba, która ciężarówką wjechała w bramę Lafayette Square w pobliżu Białego Dom, zrobiła to celowo. Secret Service uważa, że mogło dojść do próby ataku.

Ktoś chciał wjechał w okolice Białego Domu

Do groźnego incydentu doszło przed godz. 22 w poniedziałek czasu lokalnego (godz. 4 we wtorek czasu polskiego), gdy kierowca ciężarówki wjechał w pobliże Białego Domu. W związku z nim zamknięto część dróg i ścieżek pieszych na Lafayette Square. Policja aresztowała kierowcę ciężarówki. Nikt nie został ranny. 

Osoby przebywające w znajdującym się w pobliżu hotelu Hay Adams zostały ewakuowane na prośbę Secret Service - podał dziennik "Washington Post" za informacją uzyskaną od przedstawiciela hotelu.  


Co chciał zrobić kierowca?

Po pierwszym zderzeniu kierowca uderzył w bariery po raz drugi - przekazała waszyngtońska telewizja WUSA. Kiedy policja dotarła na miejsce, zdalnie sterowany robot wyważył tylne drzwi ciężarówki, odsłaniając znajdujący w środku wózek transportowy. Żadnego innego ładunku nie było, co widać na nagraniu udostępnionym przez WUSA. 


- Ciężarówka została uznana przez policję za bezpieczną, a wstępne dochodzenie wykazało, że kierowca mógł celowo uderzyć w barierki bezpieczeństwa na Lafayette Square - przekazał na Twitterze Anthony Guglielmi, szef działu komunikacji Secret Service.

 

Zobacz moment, gdy ciężarówka wjeżdżała na Lafayette Square w Waszyngtonie: 

 


GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj5 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka