Wojewódzki i Palikot skazani przez sąd. Tyle zapłacą

Redakcja Redakcja Prawo Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Sąd skazał celebrytę Kubę Wojewódzkiego, byłego polityka Janusza Palikota i ich wspólnika Tomasza Czechowskiego za reklamowanie alkoholu w sieci wbrew ustawie o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Cała trójka zapłaci kilkadziesiąt tysięcy złotych grzywny - donosi "Super Express".

Kłopoty biznesmenów, znanych w świecie mediów i polityki, rozpoczęły się od zarzutów Prokuratury Rejonowej w Warszawie, która dopatrzyła się złamania prawa. „Potwierdzono zarzuty dotyczące sprzecznej z obowiązującymi przepisami reklamy wysokoprocentowych napojów alkoholowych, na profilach w serwisie społecznościowym należących do Jakuba W., Janusza P. i Tomasza Cz.” - komunikowali na początku kwietnia tego roku śledczy. Trójka mężczyzn reklamowała w sieci wódkę i piwo. 

Za naruszenie art. 13 ustawy o wychowywaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi Wojewódzkiemu, Palikotowi i Czechowskimu groziła kara grzywny w wysokości do 500 tys. zł. Ostatecznie zapłacą znacznie mniej. 


Tyle zapłacą Wojewódzki i Palikot

"Oskarżonego Janusza Palikota uznaje się za winnego i wymierza karę 80 tys. zł grzywny. Jakuba Wojewódzkiego uznaje się za winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny. Tomasza Czechowskiego uznaje się za winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny" – cytuje wyrok "Super Express". Poza tym, Palikot ma pokryć ok. 9 tys. zł kosztów sądowych, a Wojewódzki i Czechowski po 8 tys. zł. 


Marsz 4 czerwca

Wojewódzki niedawno zaapelował do wszystkich widzów jego programu, aby poszli na marsz z Donaldem Tuskiem 4 czerwca w Warszawie. Showman pokazał się z Danielem Olbrychskim i Michałem Żebrowskim, którzy pozowali bez koszulki. - Pokażmy Im Naszą Siłę Bejba... Marsz 4 czerwca. W samo południe. Zapraszamy - nawoływał Wojewódzki. 


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka