Kuba Wojewódzki, Michał Żebrowski i Daniel Olbrychski zapraszają na marsz 4 czerwca, fot. Instagram
Kuba Wojewódzki, Michał Żebrowski i Daniel Olbrychski zapraszają na marsz 4 czerwca, fot. Instagram

Żebrowski i Olbrychski pokazują gołe klaty. To ma być zachęta do marszu z Tuskiem

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 138
Kuba Wojewódzki zamieścił na swoim profilu na Instagramie kuriozalną zachętę do pójścia na organizowany przez Platformę Obywatelską marsz 4 czerwca. Celebrycie towarzyszą półnadzy Daniel Olbrychski i Michał Żebrowski, którzy prężą muskuły.

"Kmicic, Skrzetuski i Wojewódzki" zapraszają na marsz Tuska

"Pokażmy Im Naszą Siłę Bejba... Marsz 4 czerwca. W samo południe. Zapraszamy" - napisał Wojewódzki. Zdjęcie podpisał "Kmicic. Skrzetuski. Wojewódzki", nawiązując do kultowych ról aktorów w ekranizacjach Trylogii Henryka Sienkiewicza.


Daniel Olbrychski zagrał Andrzeja Kmicica w "Potopie" Jerzego Hoffmana z 1974 r.. Sam aktor po latach mówił w jednym z wywiadów, że rola Kmicica jest chyba największym jego osiągnięciem i że podczas zdjęć miał poczucie, że jest do niej stworzony.  Z kolei Michał Żebrowski zagrał Jana Skrzetuskiego w „Ogniem i mieczem” z 1999 roku, również w reżyserii  Hoffmana. Rola ta przyniosła mu ogromną sławę.


Wojewódzki gra z Olbrychskim w teatrze Żebrowskiego

Skąd takie połączenie? Kuba Wojewódzki przecież w żadnej ekranizacji sienkiewiczowskiej twórczości nie zagrał, ale jak się okazuje, również ma za sobą aktorski debiut. Daniel Olbrychski i Kuba Wojewódzki od wielu lat grają razem w spektaklu "Zagraj to jeszcze raz, Sam", który można zobaczyć w Teatrze 6. Piętro, którego dyrektorem z kolei jest Michał Żebrowski. Panowie zatem dobrze się znają i przyjaźnią. 

Gołe klaty celebrytów

"Podstawą wolności jest odwaga" - napisał celebryta. Żebrowski i Olbrychski odważnie zatem prezentują się z nagimi torsami, jeden z marsową miną, a drugi dla odmiany - z szerokim uśmiechem. Wszyscy dumnie prężą muskuły, ale Wojewódzki jest w ubraniu. Internauci złośliwie żartują, że stchórzył i nie pokazał gołej klaty, jak jego towarzysze.

Szef PO Donald Tusk w połowie kwietnia wezwał "wszystkich na marsz w samo południe 4 czerwca w Warszawie", który ma się odbyć "przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską". W środę zamieścił w mediach społecznościowych filmik, w którym zaprasza na marsz. "Masz już dość ich kłamstw, złodziejstwa i korupcji, chcesz lepszej, bezpiecznej przyszłości dla siebie, dla swoich bliskich, dla Polski? Szukasz nadziei i pragniesz zwycięstwa? Bądź w Warszawie, 4 czerwca, w samo południe na wielkim marszu. Pokażemy im naszą siłę" - mówi przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

ja

(Kuba Wojewódzki, Michał Żebrowski i Daniel Olbrychski zapraszają na marsz 4 czerwca, fot. Instagram).

Czytaj także:Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj138 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości