(Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
(Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

PSL ma pomysł na zdrajców. Puści ich z torbami

Redakcja Redakcja PSL Obserwuj temat Obserwuj notkę 50
Co zrobić z tymi, którzy myślą o zmianie barw partyjnych po dostaniu się do Sejmu? Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zdradził, że ma na to radykalny pomysł. – Powinni zadeklarować, że jeżeli to zrobią to przeznaczą 1 mln zł na WOŚP lub Caritas – wyjaśnił szef ludowców.

Milion złotych na WOŚP lub Caritas 

Kosiniak-Kamysz został zapytany w "Onet rano" czy podtrzymuje swoją zapowiedź złożoną podczas jednego ze spotkań wyborczych, że wszyscy kandydujący do Sejmu z PSL powinni podpisać oświadczenia, iż po wyborach nie zmienią barw partyjnych.

- Dobrowolne oświadczenie w tej sprawie każdy powinien złożyć i wtedy wyborca będzie widział, że można rozliczyć takiego delikwenta - powiedział szef PSL. W oświadczeniu takim każdy powinien się zobowiązać, że jeśli po wyborach zmieni barwy partyjne to przeznaczy 1 mln zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy lub Caritas.


"Żeby nie było takiego sprzedawania się" 

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że ta propozycja wynika z doświadczeń, nie tylko jego formacji, ale tak naprawdę wszystkich ugrupowań. Dlaczego tak uważa? Lider PSL chciałby, żeby posłowie jego ugrupowania byli wiarygodni, żeby "nie było takiego sprzedawania się".

Na pytanie, czy takie oświadczenie jest zgodne z konstytucją, lider PSL odparł, że "konstytucja mówi o wolności sprawowania mandatu i o wolności człowieka". - Ja nie będę nikogo do tego zmuszał - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

To propozycja dla wszystkich komitetów wyborczych 

Dopytywany, czy ta część polityków, która będzie startować "z puli" Polski 2050 Szymona Hołowni też będzie podpisywać takie oświadczenie, szef ludowców potwierdził, iż nie rozmawiał o tym z Hołownią. - Ale myślę, że to jest dla wszystkich komitetów wyborczych, nie tylko dla naszej - Trzeciej Drogi, ale dla wszystkich komitetów może to być ciekawy pomysł - powiedział Kosiniak-Kamysz.

27 kwietnia Hołownia i Kosiniak-Kamysz poinformowali o wspólnym starcie obu formacji w nadchodzących wyborach parlamentarnych, a w maju, że ich wspólny komitet wyborczy będzie nosił nazwę Trzecia Droga - Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe.

MP

(Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj50 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka