(Polacy skradli amunicje ochranianą przez amerykańskich żołnierzy. Fot. Screen z Twittera, Wikipedia)
(Polacy skradli amunicje ochranianą przez amerykańskich żołnierzy. Fot. Screen z Twittera, Wikipedia)

Amerykańscy żołnierze dali się zaskoczyć. Zostali okradzeni

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 51
Trzech Polaków zostało zatrzymanych w związku z kradzieżą skrzyń z amunicją z pociągu specjalnego na dworcu w Węglińcu. Zostały one zabrane w niedzielę z pociągu obsługiwanego przez amerykańskich żołnierzy. Skrzynie w środę rano odzyskali policjanci. Nie stwierdzono braku amunicji.

Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka potwierdził w środę, że cztery skrzynie z amunicją zostały skradzione w niedzielę z pociągu specjalnego obsługiwanego przez amerykańskich żołnierzy.

Przestępcy w rękach policji 

Prokurator Tomasz Czułowski poinformował, że jeleniogórska prokuratura wszczęła już w tej sprawie śledztwo. Prowadzi je w kierunku m.in. przestępstwa kradzieży z włamaniem do wagonu transportowego. Z trzema zatrzymanymi osobami – jak się wyraził - aktualnie wykonywane są czynności procesowe.


Z nieoficjalnych ustaleń o2.pl wynika, że zatrzymani to znani funkcjonariuszom "miejscowi" złodzieje. "To prawdopodobnie także nie koniec zatrzymań. Według naszych informacji policja ma także wytypowane kolejne osoby, które mogą być zamieszane w sprawę kradzieży" – czytamy na portalu. 

"Szerszych informacji prokuratura będzie mogła udzielić po zakończeniu czynności z zatrzymanymi" – zaznaczył.

Ukradli skrzynie z amunicją 

Włamanie zostało ujawnione przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w trakcie obchodu torowiska, podczas postoju pociągu na stacji w Węglińcu.

W środę rano, około godz. 7.45, skrzynie odzyskali policjanci z komisariatu w Pieńsku i komendy powiatowej w Zgorzelcu. Były zatopione w stawie w Starym Węglińcu.

"Trzy skrzynie są oryginalnie zaplombowane bez oznak ingerencji co do zawartości; jedna skrzynia otwarta, w której znajduje się jednak komplet amunicji. Po wykonaniu czynności procesowych skrzynie zabezpieczyliśmy" - powiedział insp. Ciarka. 

Nieoficjalnie mówi się, że skradzione amunicje to 120 sztuk przeciwpancernej 25, używanej w działkach Bradley i w F-35.

MP

(Polacy skradli amunicje ochranianą przez amerykańskich żołnierzy. Fot. Screen z Twittera, Wikipedia)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo