Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Waldemar Deska
Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Waldemar Deska

Jarosław Kaczyński licytuje w górę. Będzie 1000 Plus?

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 116
„Podniesienie wysokości świadczenia wychowawczego z 500 do 800 zł to konieczność; w przyszłości ta suma zapewne znowu będzie podwyższona” – stwierdził w wywiadzie dla „Super Expressu” wicepremier Jarosław Kaczyński.

Będzie 1000 Plus?

„Była inflacja, zmniejszyła ona siłę nabywczą 500 plus i my to podnosimy z pewną taką nadwyżką od 1 stycznia 2024 roku. Ta podwyżka była konieczna” - ocenił.

„W przyszłości, ta suma zapewne znowu będzie podwyższana” – stwierdził Kaczyński.

Lider PiS ocenił, że 500 plus to „wielki krok, który zmienił na lepsze sytuację wielu rodzin”. „Poziom życia znacznie się za naszych rządów podniósł” – zaznaczył.


Kto będzie kandydatem PiS na prezydenta

Mamy kilka nazwisk, myślimy o tym, jeszcze jest trochę czasu - powiedział Kaczyński, pytany o to, kto będzie kandydatem PiS w wyborach prezydenckich.

„Musimy to wszystko robić ostrożnie, ponieważ jest też tak, że ktoś ma dobry wynik sondażowy, ale później okazuje się, że ten wynik realny nie jest taki dobry. Doświadczenie wskazuje na to, że trzeba proponować kandydata dość blisko wyborów” – wskazał lider Prawa i Sprawiedliwości.

Pytany, czy Mateusz Morawiecki byłby dobrym kandydatem na prezydenta, Jarosław Kaczyński odparł, że „Morawiecki dobrze sprawdza się w swojej roli, czyli funkcji premiera”.

„Żadnych decyzji, nawet zupełnie wstępnych, co do wyborów prezydenckich i kandydatów jeszcze nie ma” – zaznaczył Kaczyński.


"Wierzę, że wygramy wybory"

Moja obecność w rządzie jest przejściowa. Po wyborach, wierzę, że wygranych, nie mam zamiaru kontynuować swojej pracy w rządzie – zadeklarował Kaczyński.

Poinformował, że jest gotowy projekt nowego podziału zadań i kompetencji w rządzie, zastrzegł jednocześnie, że nie został jeszcze ostatecznie zatwierdzony.

„Przedmiotem moich działań jest szeroko rozumiana kwestia bezpieczeństwa. Poza tym zajmuję się szeregiem innych spraw, które do mnie napływają” – wskazał.

Pytany, czy po ewentualnych wygranych wyborach chciałby zostać premierem, prezes PiS odparł: „nie chcę być premierem, tego nie biorę pod uwagę”.

KW

Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Waldemar Deska

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj116 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka