Radiowóz policyjny. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Radiowóz policyjny. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Były policjant przed sądem. Zasłynął akcją z nastolatkami

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Jest akt oskarżenia przeciwko byłemu policjantowi, który radiowozem spowodował wypadek w podwarszawskich Dawidach. Ucierpiały w nim dwie nastolatki.

Salon24.pl o sprawie pisał w tych materiałach:

Woził się na służbie z nastolatkami. Akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Warszawie 10 lipca skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Januszowi R., byłemu funkcjonariuszowi.

Został on oskarżony o przekroczenie uprawnień służbowych. Zabrał do radiowozu dwie nastolatki, a potem rozbił pojazd. Dziewczyny zostały ranne.

Śledczy potwierdzili, że wobec nastolatek nie były podejmowane czynności służbowe, a do radiowozu miały wsiąść dobrowolnie.

"Niedopełnienie obowiązków funkcjonariusza"

– Aktem oskarżenia objęty został również zarzut dokonania przez Janusza R. występku, który polegał na niedopełnieniu obowiązków funkcjonariusza policji poprzez nieudzielenie pomocy pokrzywdzonym w wypadku kobietom – wyjaśnił prok. Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Byłemu policjantowi grożą 3 lata więzienia.

Na początku roku policjanci z Pruszkowa otrzymali zgłoszenie dotyczące zaprószenia ognia. Odjeżdżając z miejsca interwencji zabrali do radiowozu dwie nastolatki z grupy, która zgłosiła to zdarzenie. Chwilę potem w podwarszawskich Dawidach policjant kierujący radiowozem stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Dziewczyny zostały ranne.


Co z drugim policjantem

– Drugi z policjantów biorących udział w zdarzeniu usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków funkcjonariusza policji poprzez nieudzielenie pomocy pokrzywdzonym w wypadku kobietom – podał prok. Szymon Banna.

Podkreślił też, że prokuratura, dostrzegła jego poboczną rolę w zdarzeniu oraz postawę w toku postępowania przygotowawczego. Dlatego zdecydowała o skierowaniu wobec niego do sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego wraz z obowiązkiem przeproszenia pokrzywdzonych kobiet oraz zapłaty na ich rzecz nawiązki.

KW

Radiowóz policyjny. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo