Śmiertelna strzelanina przed inauguracją mistrzostw świata w Nowej Zelandii. Fot. PAP/PAP/EPA/HOW HWEE YOUNG/Twitter/Canva
Śmiertelna strzelanina przed inauguracją mistrzostw świata w Nowej Zelandii. Fot. PAP/PAP/EPA/HOW HWEE YOUNG/Twitter/Canva

Nowa Zelandia. Krwawa strzelanina tuż przed otwarciem mistrzostw świata

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Kilka godzin przed meczem otwierającym mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet w Auckland w Nowej Zelandii, na placu budowy w pobliżu strefy kibica doszło do strzelaniny, w wyniku której zginęły trzy osoby, w tym napastnik - podała w czwartek lokalna policja. Dwie osoby mają być w stanie krytycznym.

Auckland w Nowej Zelandii. Śmiertelna strzelanina przed inauguracją mistrzostw świata

Napastnik otworzył ogień na placu budowy, a następnie zamknął się w szybie windy. Chwilę później został znaleziony martwy - dodała nowozelandzka policja. „Prosimy o pozostanie w domach i unikanie podróży do centrum miasta” - napisał w mediach społecznościowych burmistrz Auckland Wayne Brown."Sytuacja została opanowana"

Z kolei premier Nowej Zelandii Chris Hipkins w wydanym komunikacie przekazał, że sytuacja została opanowana, a piłkarskie rozgrywki odbędą się zgodnie z planem.

Zdaniem nowozelandzkich służb mężczyzna był wcześniej objęty dozorem policyjnym, ale miał pozwolenie na pracę na budowie. Strzelanina miała być związana z jego tamtejszą pracą. 


Piłkarskie mistrzostwa świata kobiet 2023 - Australia i Nowa Zelandia

Przypomnijmy, że w czwartek o godzinie 9.00 czasu polskiego w Auckland powinien rozpocząć się mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw świata kobiet, organizowanych w Australii i Nowej Zelandii.

Piłkarski turniej potrwa do 20 sierpnia. Tytułu po raz drugi z rzędu bronić będzie kobieca reprezentacja USA. W meczu otwarcia zmierzą się Nowa Zelandia z Norwegią.

Organizatorzy są szczególnie zaniepokojeni wydarzeniami, gdyż liczyli na bardzo wysoką frekwencję. Na stadionie w Auckland spodziewanych jest ponad 40 tysięcy widzów. Byłby to rekord kraju. I to zarówno jeśli chodzi o mecz piłki nożnej mężczyzn, jak i kobiet.

W mundialu uczestniczą 32 zespoły podzielone na osiem grup po cztery. To identyczny format jak na ubiegłorocznych MŚ mężczyzn w Katarze. Po dwie reprezentacje z każdej z grup awansują do fazy pucharowej.

Następnie rozegrane zostaną kolejne rundy: 1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał, zaplanowany na 20 sierpnia w Sydney.

KW

Śmiertelna strzelanina przed inauguracją mistrzostw świata w Nowej Zelandii. Fot. PAP/PAP/EPA/HOW HWEE YOUNG/Twitter/Canva

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo