Fot. Twitter/@DrakkonRaa
Fot. Twitter/@DrakkonRaa

"Reklama społeczna" z okrzykiem "Heil Zełenski". Rosjanie się nie przyznają

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 69
W sieci opublikowano spot w języku niemieckim, w którym autorzy próbują przekonać, że NATO zabiera Niemcom na rzecz Ukrainy ich majątek i wznosi okrzyk "Heil Zełenski”. Za materiał odpowiadać miała Alternatywa dla Niemiec, ale prawda jest zupełnie inna...

Ohydna "reklama społeczna" 

Na nagraniu, które udostępnia m.in. Biełsat widzimy, jak niemieckie służby wchodzą do domu spokojnej rodziny i zabierają jej wszystkie dobra materialne. Po wszystkim zostawiają na ścianie portret Wołodymyra Zełenskiego i wznoszą okrzyk "Heil Zełenski”, porównując tym samym przywódcę Ukrainy do Adolfa Hitlera.

Film udostępniany jest szeroko w rosyjskim internecie. Nagranie można zobaczyć m.in. na profilu doradcy społecznego Władimira Putina, Armena Gaspariana. Rzekomo za spot odpowiadać ma neonazistowska i prorosyjska partia Alternatywa dla Niemiec, ale prawda jest zupełnie inna... 


Odkryto rosyjskie kłamstwo 

Mark Krutow z rosyjskiego Radia Swoboda ustalił jednak, że nagranie został wyprodukowane przez Rosjan. Świadczyć o tym mają rosyjscy aktorzy występujący w spocie. Na nagraniu widać m.in. aktora Walentina Worobiow, mieszkającą w Moskwie Julię Koniuchową, aktorkę Julię Mandarinko czy aktora Igora Aleksiejewa. 

Biełsat wskazuje, że matka jednego z aktorów pochwaliła się w internecie osiągnięciami syna i powiedziała, że spot wyprodukowała Russia Today.

MP

Fot. Twitter/@DrakkonRaa

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka