Ważny rosyjski port ostrzelany. To baza marynarki wojennej agresora

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Rosyjskie MON twierdzi, że ukraińskie drony przypuściły atak na port w Noworosyjsku nad Morzem Czarnym. Ruch statków został całkowicie wstrzymany. Świadkowie widzieli błysk i słyszeli eksplozje.

Noworosyjsk to jeden z najpotężniejszych portów Rosji. Ulokowana jest tam również baza rosyjskiej marynarki wojennej. O nocnych wybuchach informowały kanały na Telegramie i agencja Reuters. Do ataku dronów miało dojść ok. godziny 4 z czwartku na piątek. Wstrzymano ruch statków w pobliżu portu. Na filmach w mediach społecznościowych słychać odgłosy eksplozji. 


Wybuchy w rosyjskim porcie

Do rosyjskich służb dotarły nad ranem wieści o wybuchach. Oto komunikat MON: "W nocy Siły Zbrojne Ukrainy próbowały zaatakować bazę morską Noworosyjsk dwoma bezzałogowymi dronami morskimi. Sprzęt wroga został wykryty i zniszczony ogniem z regularnej broni rosyjskich okrętów strzegących zewnętrznej redy bazy morskiej". 

 


Atak dronów na Krymie

Według najnowszych doniesień, Ukraina zaatakowała dronami też Krym, ale prawdopodobnie wszystkie maszyny zostały zestrzelone przez Rosjan. 


GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka