Samolot Su-30. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikipedia
Samolot Su-30. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikipedia

Su-30 rozbił się w obwodzie kaliningradzkim. Pozostała z niego sterta metalu

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
W obwodzie kaliningradzkim w Rosji podczas lotu szkoleniowego rozbił się samolot Su-30, jego załoga zginęła - informuje rosyjski serwis RIA Novosti, powołując się na służbę prasową Zachodniego Okręgu Wojskowego Rosji.

Załoga samolotu zginęła

Do wypadku miało dojść na opuszczonym terenie. Lot odbył się bez amunicji. Według wstępnych informacji przyczyną katastrofy była usterka techniczna. Nie podano liczby ofiar.

"12 sierpnia podczas lotu szkoleniowego w obwodzie kaliningradzkim samolot Su-30 rozbił się na opuszczonym terenie. Lot odbył się bez amunicji. Załoga samolotu zginęła" - poinformowała w oświadczeniu służba prasowa Zachodniego Okręgu Wojskowego.


"Z samolotu pozostała sterta metalu"

Według publikacji "Nowy Kaliningrad" katastrofa miała miejsce w sobotę po południu w pobliżu miasta Czerniachowsk, położonego mniej więcej w centrum regionu. Su-30 uderzył w pole.

"Z samolotu pozostała sterta metalu" - powiedział naoczny świadek.

Su-30 to wielozadaniowy myśliwiec generacji "4+". Samoloty Su-30SM2 służą w Lotnictwie Marynarki Wojennej Rosji.

Kolejna katastrofa lotnicza w Rosji

To nie pierwszy przypadek katastrofy lotniczej w Rosji w ostatnim czasie. Na przykład 27 lipca śmigłowiec Mi-8 rozbił się w rosyjskiej Republice Ałtaju. Według oficjalnych informacji Rosjan zginęło wtedy sześć osób.

Ponadto 17 lipca w mieście Jejsk w Terytorium Krasnodarskim rosyjski samolot szturmowy Su-25 rozbił się na Morzu Azowskim, pilot samolotu zginął. A 4 lipca rosyjski myśliwiec MiG-31 rozbił się podczas lotu szkoleniowego na terytorium Kamczatki - informuje portal Hromadske.

(Zdjęcie: Samolot Su-30. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikipedia)

ja

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj29 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka