Zdjęcie: Materiały partnera
Zdjęcie: Materiały partnera

Jak wydzielić komfortową salę spotkań w ramach przestrzeni biurowej?

Redakcja Redakcja Biznes Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
W dobie pracy hybrydowej oraz rosnącego znaczenia współpracy zespołowej coraz więcej firm poszukuje rozwiązań, które pozwolą im na sprawną i komfortową komunikację wewnętrzną. W związku z tym często stają przed wyzwaniem wydzielenia odpowiedniej sali spotkań w ramach swojej przestrzeni biurowej. Problem pojawia się zwłaszcza w przypadku małych organizacji, które dysponują niewielką powierzchnią. Właściwie zaaranżowana przestrzeń do spotkań online i z pracownikami stacjonarnymi ma znaczenie dla efektywności zespołu. Dlatego warto zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania, takie jak kabiny akustyczne. W artykule przedstawimy, jak stworzyć komfortową salę spotkań, która sprawdzi się zarówno podczas formalnych konferencji, jak i mniej oficjalnych dyskusji wewnętrznych.

Aranżacja nowoczesnego biura – o czym pamiętać?

Projektując nowoczesne biura, należy uwzględnić wiele aspektów, które wpłyną na efektywność pracy oraz komfort użytkowników. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na przestrzeń, dostosowując jej układ do potrzeb i charakterystyki zespołu. Idealne rozwiązanie to połączenie ułatwiającego współpracę open space z miejscami umożliwiającymi skupienie i prywatność. Do tego celu doskonale sprawdzą się kabiny akustyczne Hushoffice

Dodatkowo wybór ergonomicznych mebli do biura, takich jak regulowane biurka czy krzesła, pozwoli na utrzymanie właściwej postawy i komfortu pracy. Inwestycja w systemy zarządzania i komunikacji, sprzęt audiowizualny czy aplikacje wspomagające pracę zespołową, może przyczynić się do podniesienia efektywności oraz usprawnienia codziennych zadań.

Mała sala spotkań online w biurze – adaptacja wolnej przestrzeni

Rozmowy rekrutacyjne online, telekonferencje z klientem, szkolenia czy wideokonferencje wewnętrzne wymagają wyciszonego i wyizolowanego miejsca, aby przebiegały profesjonalnie, sprawnie i efektywnie. W małych biurach wydzielenie przestrzeni dla tych zadań stanowi wyzwanie i generuje duże koszty. Mała sala do spotkań online może zostać łatwo zaimplementowana w otwartej przestrzeni biurowej, bez konieczności przeprowadzania remontu czy planowania dużych inwestycji, dzięki kabinom akustycznym hushHybrid do pracy indywidualnej. Wyjątkowo kompaktowe wymiary (tylko 900 mm głębokości i 1244 mm szerokości) pozwalają na stworzenie cichej przestrzeni do pracy koncepcyjnej. Mobilność budek akustycznych sprawia, że można je przesuwać w róg pomieszczenia lub eksponować w centralnym miejscu open space. Dopasowane są do indywidualnych potrzeb pracowników, dzięki regulacji oświetlenia i wentylacji. Dodatkowo, połączenie z infrastrukturą sieciową biura gwarantuje stały dostęp do Internetu.

Mała sala spotkań z klientem

Sala konferencyjna w firmie powinna być odpowiednio wyposażona, zapewniać prywatność oraz oddzielać osoby w niej przebywające od zewnętrznych hałasów. Budowa takiego pomieszczenia wiąże się z dużymi kosztami i koniecznością wydzielenia przestrzeni. Kabiny akustyczne do pracy zespołowej, takie jak hushMeet przeznaczone dla 2 lub 4 osób to rozwiązania, które doskonale sprawdzą się jako mała sala spotkań. Umożliwiają organizację narad firmowych, omówienie spraw organizacyjnych, bieżących projektów czy spotkań z klientem. Wygodne kanapy, stół, oświetlenie i wydajna wentylacja stwarzają idealne warunki do ożywionej dyskusji. 

Dzięki wysokiej jakości izolacji akustycznej, rozmowy prowadzone wewnątrz kabiny nie wydostają się na zewnątrz, a hałas z biura otwartego nie zakłóca spotkań. W budce biurowej hushMeet można również przeprowadzać ważne rozmowy biznesowe z kontrahentami, inwestorami czy rekrutować nowych pracowników – zarówno osobiście, jak i w trakcie wideokonferencji.

Kabiny akustyczne vs. sale konferencyjne 

Kabiny akustyczne w porównaniu do tradycyjnych sal konferencyjnych stanowią bardziej efektywne rozwiązanie w kontekście zarządzania przestrzenią biurową. W przeciwieństwie do tradycyjnych sal, które są zbudowane z myślą o pomieszczeniu większej liczby osób, boksy akustyczne dostosowują się do rzeczywistych potrzeb zespołów, uwzględniając fakt, że aż 97% spotkań odbywa się między dwoma lub trzema pracownikami. 

Kabiny biurowe do pracy indywidualnej lub zespołowej umożliwiają swobodną i efektywną komunikację, jednocześnie nie zajmując dużej przestrzeni w firmie. Warto więc rozważyć ich zastosowanie, jako uzupełnienie lub alternatywę dla tradycyjnych sal konferencyjnych, szczególnie w biurach, gdzie przeważają spotkania w mniejszych, kameralnych grupach.

Budki akustyczne – miejsce spotkań i dodatkowa strefa relaksu

W odpowiednio zaaranżowanym biurze kabiny mogą stać się przestrzenią wielofunkcyjną. Dzięki swoim właściwościom akustycznym zapewniają dyskrecję i komfort zarówno podczas rozmów służbowych, jak i prywatnych. Stanowią one doskonałe miejsce do prowadzenia wideokonferencji, wykonania telefonu oraz innych form komunikacji zdalnej. Jednocześnie boksy biurowe mogą pełnić funkcję strefy wyciszenia i relaksu, gdzie pracownicy mają możliwość na chwilę oderwać się od hałasu i natłoku pracy. Pozytywnie wpłynie to na ich samopoczucie i efektywność. Co więcej, kabiny akustyczne można zabrać ze sobą także w przypadku przeprowadzki do nowego biura. Dlatego inwestycja w tego typu rozwiązania jest znacznie bardziej opłacalna niż stworzenie odrębnej sali konferencyjnej.

Komentarze