Zdjęcie: Facebook Tor Wyścigów Służewiec
Zdjęcie: Facebook Tor Wyścigów Służewiec

Warsaw Jumping - jeździeckie święto od czwartku na Służewcu

Redakcja Redakcja Sport Obserwuj notkę 0
Już w najbliższy czwartek na Torze Wyścigów Konnych Służewiec rozpoczną się międzynarodowe zawody jeździeckie Warsaw Jumping. Program wydarzenia obejmuje 10 konkursów w olimpijskich skokach przez przeszkody z kulminacyjnym finałem Europejskiego Pucharu Narodów. Zaplanowano także gonitwy, paraujeżdzenie, ligę hobby horse oraz szereg dodatkowych atrakcji dla kibiców.

W najważniejszym z konkursów - Longines EEF Series Final - weźmie udział 10 zakwalifikowanych wcześniej narodowych drużyn, w tym Polacy. Mocnym punktem biało-czerwonej ekipy będzie obecność Jarosława Skrzyczyńskiego - trzykrotnego medalisty mistrzostw Polski, uczestnika finału Pucharu Świata i mistrzostw Europy, a także wielu konkursów zaliczanych do światowego rankingu. W piątce wybranej przez trenera Jana Vinckiera nie mogło zabraknąć aktualnego mistrza Polski i lidera rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego Tomasza Miśkiewicza. Wraz z nimi na parkurze pojawią się: wicemistrz kraju Dawid Kubiak, Michał Tyszko, który w swoim tegorocznym debiucie w Pucharze Narodów pokazał świetne skoki, a także Adam Grzegorzewski, który przyczynił się do wywalczenia przez polskich skoczków awansu do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Na specjalnie wybudowanej arenie Polacy zmierzą się z reprezentacją Ukrainy, Francji, Belgii, Szwecji, Hiszpanii, Holandii, Szwajcarii, Austrii i Słowacji. 

Warsaw Jumping – kogo zobaczymy?

Na Warsaw Jumping, by walczyć o punkty do światowego rankingu, przyjadą zawodnicy wysoko uplasowani w klasyfikacji Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Jednym z nich jest Max Kuehner - mistrz Austrii i tegoroczny drużynowy brązowy medalista mistrzostw Europy, sklasyfikowany na jedenastej lokacie rankingowej listy. Austriacy pojawią się w Warszawie w bardzo mocnym składzie, praktycznie tym samym, w jakim sięgnęli po brąz kontynentalnego czempionatu. Nie zabraknie też drużynowego mistrza Europy z 2021 roku Bryana Balsigera, reprezentującego kadrę Szwajcarii, i jego kolegi z zespołu Dominika Fuhrera, który w tym samym roku zdobył mistrzostwo kraju.

Poza skoczkami o punkty do rankingu olimpijskiego powalczą zawodnicy z niepełnosprawnościami, rywalizujący w paraujeżdżeniu, na czele z Moniką Bartyś, siódmą zawodniczką wrześniowych mistrzostw Europy.

Liga również dla juniorów

W programie znalazł się także finał podbijającej serca dzieci i młodzieży ligi hobby horse. Zawody w ramach ligi odbywały się na Torze Służewiec od kwietnia, a ich finałowa odsłona będzie miała miejsce już w najbliższą sobotę. W weekend odbędą się także wyścigi konne, w tym cieszącą się wielkim zainteresowaniem kibiców gonitwa pokazowa. W rolę jeźdźców wcielają się tu skoczkowie, próbując swoich sił w innej odsłonie hippiki. Goście Warsaw Jumping będą mogli również zapoznać się z bogatą ofertą wystawców i skorzystać ze specjalnej strefy gastronomicznej.

Pełen atrakcji program i wizyta na zabytkowym, zielonym torze to dla wielu warszawiaków ciekawa opcja na spędzenie czasu oraz pretekst, by pobawić się modą. Jak podkreślają organizatorzy, wielobarwne stroje i unikatowe kapelusze są na Służewcu mile widziane.

Zawody w Warszawie rozpoczną się w czwartek i potrwają do niedzieli. Sprzedaż biletów odbywa się przez stronę eBilet.pl. Wejściówki jednodniowe zaczynają się od 29 złotych, można też zdecydować się na czterodniowy karnet. Wejście na weekendowe gonitwy jest bezpłatne.

Źródło: PAP/Totalizator Sportowy

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport