"Liczba hańby". PiS wytyka KO podniesienie wieku emerytalnego

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 73
Donald Tusk podwyższył wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn do 67. roku życia. W najnowszym spocie PiS przekonuje, że lider KO tylko "przebiera nogami", by przywrócić tamtą reformę.

Nowy spot PiS

W poniedziałek rano Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w mediach społecznościowych nowy spot wyborczy. W nim premier Mateusz Morawiecki przypomina o podniesieniu przez rząd Donalda Tuska wieku emerytalnego dla Polaków.

- 67: to liczba hańby Donalda Tuska. Bez żadnych skrupułów podniósł Polakom wiek emerytalny do 67 lat. O 7 lat dłuższa praca dla kobiet – mówił szef rządu.

- Gdy Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło, że to zmieni, Platforma Obywatelska udowadniała na wszystkie sposoby, że to niemożliwe i szkodliwe - dodał Morawiecki. 


"Przebieracie nogami"

- Powiedzcie wreszcie prawdę Polakom – że przebieracie nogami w miejscu, by przywrócić wyższy wiek emerytalny. My dajemy Polakom wolny wybór zamiast dyktatu Tuska. Stop 67. Stop Tusk – podkreślił premier.

W opinii Morawieckiego, "jednym prostym sposobem można go powstrzymać 15 października, głosując w referendum i głosując na Prawo i Sprawiedliwość" - słyszymy. 


Fot. Donald Tusk w spocie PiS

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka