Benjamin Netanjahu (P) Fot. PAP/EPA/GPO/CHAIM CHAIM HANDOUT
Benjamin Netanjahu (P) Fot. PAP/EPA/GPO/CHAIM CHAIM HANDOUT

Premier Izraela grozi Hamasowi: To dopiero początek

Redakcja Redakcja Izrael Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył w piątek, że trwająca od tygodnia operacja Izraela, podjęta w odpowiedzi na atak Hamasu z 7 października, "to dopiero początek"; Izrael - dodał - uderzy na wrogów "z bezprecedensową siłą".

Netanjahu: Nigdy nie przebaczymy i nie zapomnimy 

– Nigdy nie przebaczymy i nie zapomnimy okrucieństw, których dopuścili się nasi wrogowie – powiedział premier w wystąpieniu transmitowanym przez telewizję. Mówiąc o bezprecedensowej sile ataku na wroga, ostrzegł: "podkreślam, że jest to dopiero początek".

– Nasi wrogowie dopiero zaczęli płacić cenę. Nie podam szczegółów tego, co nastąpi później, lecz mówię wam - to dopiero początek – powtórzył.


"Zapewnimy, że wojna będzie kontynuowana"

– Zapewnimy, że wojna będzie kontynuowana. Do Izraela nadchodzi więcej broni i amunicji. Zniszczymy Hamas i zwyciężymy. Trzeba na to czasu, ale zakończymy tę wojnę silniejsi, niż kiedykolwiek – oznajmił Netanjahu.

Premier wygłosił orędzie już po rozpoczęciu szabatu - świątecznego dnia w judaizmie, trwającego od piątkowego wieczora, co nie zdarzało się nigdy wcześniej. Ta wyjątkowa pora wzbudziła pewne oczekiwania, że Netanjahu poinformuje o czymś wyjątkowym. Portal Times of Israel ocenia, że wystąpienie miało na celu głównie podniesienie morale społeczeństwa. Netanjahu podkreślił, że Izraelczycy są zjednoczeni i "walczą jak lwy".

Jak zauważa agencja Reutera, premier nie wyjaśnił, jakie działania mogą teraz nastąpić i jak długo będą trwać. Agencja Associated Press podkreśla, że według premiera ofensywa w Strefie Gazy wciąż jest na początkowym etapie. 

KW

Fot. Benjamin Netanjahu (P) Fot. PAP/EPA/GPO/CHAIM CHAIM HANDOUT Czytaj dalej:

t. PAP/EPA/GPO/CHAIM CHAIM HANDOUT

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka