Zwolennicy Palestyńczyków protestują w Berlinie. Fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN
Zwolennicy Palestyńczyków protestują w Berlinie. Fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Zamieszki w Berlinie. Demonstranci wznoszą antysemickie hasła

Redakcja Redakcja Niemcy Obserwuj temat Obserwuj notkę 83
Pomimo zakazu demonstracji, 150 protestujących zebrało się w piątek na Sonnenallee w dzielnicy Neukoelln w Berlinie. Doszło do przepychanek z policją i zatrzymań. Demonstranci rzucali butelkami. Powtarzały się okrzyki "Wolna Palestyna" i antyizraelskie hasła - pisze portal dziennika "Berliner Zeitung".

Zwolennicy Palestyńczyków protestują w Berlinie

W piątek po południu w berlińskiej dzielnicy Neukoelln wielokrotnie dochodziło do propalestyńskich zgromadzeń i zamieszek. Zwolennicy Palestyńczyków, głównie młodzi mężczyźni, gromadzili się przed barami z fast-foodem i kawiarniami - relacjonuje portal.

"Niektórzy nosili szaliki lub chusty w kolorach palestyńskiej flagi i głośno kłócili się z policją. Na Sonnenallee w Neukoelln mimo zakazu demonstracji zebrało się około 150 osób - arabskiej młodzieży i lewicowych aktywistów ze środowiska Migrantify" - czytamy.


Zwolennicy organizacji Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny również wmieszali się w tłum

Wielokrotnie dochodziło do przepychanek między protestującymi a policją. Demonstranci rzucali butelkami, policjanci skonfiskowali palestyńską flagę i dokonali kilku zatrzymań.

Zwolennicy organizacji Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny również wmieszali się w tłum. Powtarzały się okrzyki "Wolna Palestyna" i antyizraelskie hasła, pisze "Berliner Zeitung".

Policja już wcześniej zapowiadała zwiększoną obecność na ulicach, zwłaszcza w Neukoelln, Wedding i dzielnicy rządowej. Jednak do tej pory tylko w Neukoelln konieczne było rozbijanie zakazanych zgromadzeń i rozpraszanie poszczególnych grup na chodnikach - informuje portal. Powodem palestyńskich akcji w Berlinie jest "Dzień Gniewu", który został ogłoszony przez organizację terrorystyczną Hamas w związku z obecną wojną na Bliskim Wschodzie.

KW

Źródło zdjęcia: Zwolennicy Palestyńczyków protestują w Berlinie. Fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj83 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka