Tusk szykuje niespodziankę. Ubiegnie orędzie Dudy

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 288
Donald Tusk ma zaprezentować na konferencji prasowej dziś o g. 18 ważną informację - przekazał w Polsat News Cezary Tomczyk. Można spekulować, że chodzi prawdopodobnie o umowę koalicyjną, która ma zostać ogłoszona i upubliczniona w tym tygodniu. Lider KO będzie przebywał w Jagodnie.

Tusk w Jagodnie 

Dziś odbędzie się pierwsze spotkanie po wyborach z Donaldem Tuskiem. Miejscem będzie wrocławskie Jagodno, gdzie wyborcy stali w kolejkach do późnych godzin wieczornych 15 października, by oddać głos. Rozdawano tam nawet pizzę dla osób, oczekujących na wejście do lokalu wyborczego.  

Wieczorem czeka nas orędzie prezydenta Andrzeja Dudy, w którym powie, kogo wyznaczy na premiera. Kandydatów jest dwóch: to Mateusz Morawiecki i Donald Tusk. Lider KO zamierza dziś wystąpić w Jagodnie. Prawdopodobnie zaprezentuje umowę koalicyjną, dopinaną w ostatnich dniach przez liderów nowej koalicji.  


- To dzisiejsze spotkanie Donalda Tuska na Jagodnie z tymi wszystkimi, którzy czekali, i nie tylko z nimi, do 3 nad ranem, żeby zagłosować, jest aktem podziękowania. Ale też poinformowania o tych wszystkich rozmowach, negocjacjach. Więc będziecie państwo mogli też wysłuchać tego, co faktycznie się dzieje przy tym stole negocjacyjnym, bo też Donald Tusk nie chce ukrywać, nie chce żadnych tajemnic tutaj robić - komentował Dariusz Joński z KO w Programie Pierwszym Polskiego Radia.


"Dopiero zaczynamy się cieszyć" 

- Zapraszam wszystkich na godzinę 18, wtedy wystąpi Donald Tusk i zaskoczy wszystkich. Nie ubiegajmy jednak faktów, to będzie niespodzianka - powiedział Cezary Tomczyk w rozmowie z Polsat News. Jak zapewnił, PiS nie odbierze radości opozycji ze świętowania. - Dopiero zaczynamy się cieszyć - dodał poseł KO. 

 

GW


Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka