Polskie wojsko wyrusza po Polaków w Strefie Gazy. Jest decyzja prezydenta

Redakcja Redakcja Izrael Obserwuj temat Obserwuj notkę 99
Polska rozpoczyna operację ewakuacji swoich rodaków, uwięzionych w Strefie Gazy. Do pomocy użyty zostanie kontyngent wojska, stacjonujący w Egipcie.

Niebezpieczna misja wojska

Jak ustalili dziennikarze Polsat News, procedura ewakuacji 29 polskich obywateli właśnie się rozpoczęła. Wojsko wysyła 150 żołnierzy i trzy wojskowe samoloty są w powietrzu przy granicy Egiptu ze Strefą Gazy. 

W Monitorze Polskim opublikowano "Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 9 listopada 2023 r. o użyciu Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Arabskiej Republice Egiptu w działaniach ewakuacji obywateli Rzeczypospolitej Polskiej przebywających w Strefie Gazy".  


Postanowienie prezydenta w Monitorze Polskim

"W okresie od dnia 10 listopada 2023 r. do dnia 19 listopada 2023 r. zostanie użyty Polski Kontyngent Wojskowy w Arabskiej Republice Egiptu w działaniach ewakuacji obywateli Rzeczypospolitej Polskiej przebywających w Strefie Gazy, zwany dalej „PKW”, o liczebności do 150 żołnierzy wraz z niezbędnym zabezpieczeniem i wyposażeniem, w tym dwoma samolotami C-130 i jednym samolotem C-295" - czytamy w postanowieniu Andrzeja Dudy.

"Polski Kontyngent Wojskowy zostanie użyty w celu ewakuacji obywateli Rzeczypospolitej Polskiej przebywających w Strefie Gazy z Arabskiej Republiki Egiptu w związku z koniecznością ochrony ich życia lub zdrowia. (...) Ogólny zakres realizowanych zadań przez PKW będzie obejmował ewakuację i transport obywateli Rzeczypospolitej Polskiej przebywających w Strefie Gazy z Arabskiej Republiki Egiptu do Rzeczypospolitej Polskiej" - dodano. 

Fot. C-130H Hercules polskich sił zbrojnych

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj99 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka