Premier Tusk z życzeniami świątecznymi. Również dla przeciwników nowej władzy

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 188
Premier Donald Tusk złożył życzenia wigilijne Polakom z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Zapewnił, że szanuje poglądy wszystkich, również przeciwników swojego rządu.

"Za nami najbardziej gorąca kampania w III RP"

- Za nami gorące miesiące politycznego przełomu. Przeżyliśmy chyba najbardziej emocjonującą kampanię wyborczą w najnowszej historii Polski. Z wieloma z was rozmawiałem bezpośrednio na setkach spotkań w całej Polsce. Dla was – uczestników marszów i spotkań ze mną - zmiana, jaka dokonała się w wyborach, to radość i spełnienie nadziei. Pewnie szykujecie się do Wigilii w dobrych nastrojach. Dziś chcę zwrócić się również do tych, którzy tej zmiany nie chcieli i w których wywołuje niepokój - powiedział Donald Tusk na nagraniu, zamieszczonym przez Kancelarię Premiera.  


Krytycy będą słuchani przez Tuska

Szef gabinetu zapewnił, że życzenia składa również tym, którzy obawiają się rzeczywistości powyborczej w Polsce i podkreślił, że wsłucha się w krytyczne głosy.

- Będę was przekonywał do swoich racji, ale przede wszystkim będę uważnie słuchał tego, co wy mówicie. Moim podstawowym zadaniem jest, żeby każdy i każda z was - bez względu na to, czy jesteście zwolennikami rządu, czy jego zdecydowanymi przeciwnikami - czuli się w Polsce bezpiecznie i u siebie. Prawda, zaufanie i wzajemna życzliwość niech będą znowu obecne w życiu publicznym i waszym osobistym. Nadchodzą wzruszające i ważne chwile dla każdej polskiej rodziny. Kiedy będziemy życzyć sobie wszystkiego, co najlepsze, to uwierzmy, proszę, że to nie tylko życzenia, że naprawdę może być i będzie lepiej. Postarajmy się o to wszyscy razem - zaapelował premier. 

Na koniec nagrania Donald Tusk zwrócił się z prośbą do rodaków, by przy wigilijnych stołach nie rozmawiali o polityce. - Zacznijmy od świąt. Zostawmy na tych parę pięknych dni politykę i spory. Zobaczmy w nas to, co łączy, i pomyślmy, jakie to ważne móc być razem. Choinka, kolacja wigilijna, opłatek, rozmowy bliskich sobie ludzi to najlepszy czas, aby poczuć się znowu wspólnotą. Wierzę w przyszłość Polaków jako wielkiego, zjednoczonego narodu. Wierzę w polskie odrodzenie. Życzę wam wesołych, pełnych miłości i ciepła świąt - zakończył swoje życzenia. 

 

Fot. Donald Tusk/screen KPRM 

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka