akupy broni po zawyżonych cenach. Przeszukania w Ukrainie i Polsce. Fot. IGOR TKACHENKO
akupy broni po zawyżonych cenach. Przeszukania w Ukrainie i Polsce. Fot. IGOR TKACHENKO

Zakupy broni po zawyżonych cenach. Przeszukania w Ukrainie i Polsce

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 25
Na terytorium Ukrainy i Polski przeprowadzono we wtorek przeszukania w ramach śledztwa dotyczącego zakupu broni po zawyżonych cenach w okresie od kwietnia 2022 roku do lutego 2023 roku - poinformowało Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU) na Telegramie.

Przeszukania w Ukrainie i w Polsce

"W dniu 9 kwietnia 2024 r. przeprowadzono przeszukania w Ukrainie i w Polsce w ramach sprawy możliwego zakupu broni po zawyżonych cenach w okresie od kwietnia 2022 r. do lutego 2023 r." - czytamy w komunikacie.

Zaznaczono, że było to możliwe dzięki współpracy NABU i Specjalnej Prokuratury Antykorupcyjnej z Ministerstwem Obrony Ukrainy oraz Wydziałem do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji RP w ramach mechanizmu międzynarodowej pomocy prawnej.


Badanie łańcucha dostaw zagranicznej broni na Ukrainę

"Dochodzenie ma na celu zbadanie łańcucha dostaw zagranicznej broni i weryfikację informacji o możliwym sztucznym zawyżaniu jej wartości poprzez udział firm pośredniczących zarejestrowanych poza Ukrainą. Zebrane dowody zostaną wykorzystane przez detektywów NABU do oceny prawnej działań urzędników. Postępowanie jest w toku" - napisano.


KW

Źródło zdjęcia: Zakupy broni po zawyżonych cenach. Przeszukania w Ukrainie i Polsce. Fot. IGOR TKACHENKO

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka