Śledczy w miejscu odnalezienia czterech ciał w pustostanie przy ulicy Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Fot. PAP/Szymon Pulcyn
Śledczy w miejscu odnalezienia czterech ciał w pustostanie przy ulicy Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Fot. PAP/Szymon Pulcyn

Makabryczna zbrodnia w Warszawie. Wśród zatrzymanych Ukraińcy

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
Zarzut poczwórnego zabójstwa usłyszy dziś jeden z mężczyzn zatrzymanych w związku z odnalezieniem ciał na warszawskiej Woli - podaje RMF FM. Dwa ciała znaleziono w niedzielę, kolejne dwa w poniedziałek. Wszystkie były okaleczone. Wśród zatrzymanych są Ukraińcy.

"Mężczyzna pochodzący z Ukrainy miał dokonywać zabójstw w dłuższym czasie"

Z ustaleń dziennikarza Wirtualnej Polski wynika, że o sprawie zawiadomiła służby 46-letnia obywatelka Ukrainy. 

"Przyszła do komisariatu kolejowego na dworcu Warszawa Centralna. I powiedziała, że w pustostanie przy ul. Grzybowskiej zostało zabitych dwóch mężczyzn. Policjanci ze zgłaszającą udali się pod wskazany adres, gdzie w jednym z lokali ujawnili dwa ciała bez oznak życia. Na miejscu zatrzymano 34-letniego Andriia S. i 34-letnią Viktorię V. Oboje ukraińskiej narodowości" – powiedział w rozmowie z WP śledczy zaangażowany w sprawę. Zatrzymani mieli przebywać w budynku od wielu miesięcy.

Z ustaleń RMF FM wynika, że „mężczyzna pochodzący z Ukrainy miał dokonywać zabójstw w dłuższym czasie, a zwłoki ukrywać w budynku, w którym schronienie znajdowały osoby bezdomne”.

Nie są jak dotąd znane motywy działania podejrzanego. Nie udało się potwierdzić tożsamości ofiar. Najprawdopodobniej byli to bezdomni koczujący w budynku.


Makabryczna zbrodnia w Warszawie. Zatrzymano siedem osób

Wiadomo, że prokuratura prowadzi już śledztwo w związku ze znalezieniem ciał czterech mężczyzn w opuszczonej kamienicy przy ulicy Grzybowskiej na Woli. Zlecono sekcje zwłok. Zatrzymano siedem osób.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna poinformował, że na miejscu zdarzenia grupa prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, nadzorujących pracę funkcjonariuszy Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, Wydziału do zwalczania Terroru Kryminalnego i Zabójstw KSP oraz Laboratorium Kryminalistycznego Żandarmerii Wojskowej, przeprowadziła oględziny miejsca znalezienia zwłok.


Trwają czynności procesowe

„Ślady i przedmioty zabezpieczone na miejscu zdarzenia wskakują, że do ich śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Ciała zmarłych mężczyzn przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej celem przeprowadzenia ich sesji zwłok. Trwają czynności procesowe zmierzające do ustalenia okoliczności ich śmierci” - dodał prokurator.

Zatrzymano siedem osób mogących mieć związek ze zdarzeniem.

Dwa ciała znaleziono w niedzielę, kolejne dwa w poniedziałek. Na miejscu pomagała Żandarmeria Wojskowa, która użyczyła georadaru.

KW

Źródło zdjęcia: Śledczy w miejscu odnalezienia czterech ciał w pustostanie przy ulicy Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Fot. PAP/Szymon Pulcyn

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj20 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo